Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes két felsőfokú nyelvviz...

Érdemes két felsőfokú nyelvvizsga után 3. vagy 4. nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen nyelvet kéne és miért? (angol + németből van felsőfokúm)

2015. nov. 1. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted azt, hogy "érdemes"? :) Nyelvet tanulni mindig érdemes. Szerintem ez az egyik olyan terület, amiből soha nem lehet eleget tudni :) Hogy melyik nyelvet? Szerintem azt, amihez kis vonzalmat is érzel, mert akkor könnyebben és gyorsabban fog menni. Hallgass bele a szokásos nagy nyelvekbe, és meglátod, melyik vonz jobban. Ha nincs motiváció, akkor sokkal nehezebb tanulni, szerintem.
2015. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
olasz, francia?
2015. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, de a továbbiakat is megköszönném.

2-es! Meg tudnád indokolni, hogy miért az olaszt vagy franciát válasszam, miért lehet az vonzó?

2015. nov. 2. 07:19
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

2-es vagyok. :)

én amiatt mondtam, mert tanultam németet, angolt, franciát, majd olaszt is. számomra a német a legkönnyebb, aztán az angol, az olasz, majd a francia.

igazából én kicsi korom óta szerettem volna franciát tanulni, főleg a hangzása miatt, aztán olaszt is szerettem volna tanulni és végül mindkettőre volt lehetőségem a középiskolai, majd az egyetemi tanulmányaim során.

szerettem mindkettő hangzását, ahogy beszélnek, plusz ez a kettő nagyon sokban hasonlít egymásra. :)

nem tudom, mivel foglalkozol, de pl. a francia klasszikusan a diplomácia nyelve, és szerintem előny, ha nem csak angolt és németet tudsz feltüntetni egy önéletrajzodban.


de talán még az orosz az, ami kezd divatba jönni. ezzel nincsenek személyes tapasztalataim.

2015. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! Megfogadtam a tanácsodat. "Belehallgattam" néhány nyelvbe.

A francia nekem is nagyon szimpatikus, de nekem pl. az izlandi nyelv is nagyon bejön.

Még csak gimnáziumba járok (9-es vagyok). Még nem tudom, hogy mi leszek, ha nagy leszek....

A franciával - szerintem - is lehet mit kezdeni.

... de mit kezdjek pl. az izlandi, vagy hasonló "kis" nyelvvel. Mire jó? Van értelme beleölni annyi energiát, pénzt. ... csak hobbi???

Szerintetek???

2015. nov. 5. 07:49
 6/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. :)

9.-esen felsőfokon beszélsz németül és angolul? Le a kalappal előtted! :)

Mindenképpen jó lehet, ha tudsz izlandiul, de hacsak nem akarsz ott élni, nem tudom, hol tudod használni. Ha ilyen sok nyelvet beszélsz, akkor mindenképpen érdemes elgondolkodni azon, hogy esetleg tolmács vagy fordító nem szeretnél-e lenni, mert ott a ritkábban nagyobb az előnye.

2015. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ritkabbnak *
2015. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Kínai és/vagy orosz.

Ha kilencedikes vagy és már van 2 felsőfokúd...feltétlenül kínaiul tanulj meg ! Mert Kína most nyomja le gazdaságilag az USA-t.

2015. nov. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gratula!!:) Szerintem spanyolul tanulj meg. En azt tanulom. Jo mondjuk B2-es angollal, de imadom es nagyon jol is megy:)

Amugy szerintem abba is fektethetnel idot hogy ezt a ket nyelvet gyakorold, mert konnyen lehet (lepontozhattok nyugodtan) hogy elkezded elfelejteni. Mert hiaba van felsofokud 14-15 evesen ha 10 ev mulva B1-en is alig beszelsz a gyakorlathiany miatt (hidd el megtortenhet)

Szoval arra akarok kilyukadni hogy nyelveknel ne arra torekedj hogy legyen egy C1-es nyelvvizsgad es kesz ennyi az egesz hanem azt hogy az elert szinted meg tudd tartani.

Hogyha most elkezdesz tanulni egy 3. nyelvet (en a spanyolt ajanlom mert angol-nemet multtal es szorgalommal 2 ev alatt el lehet jutni középfok szintjere) akkor ha csak megemlited az eletrajzodban az is szerintem jo pont. Csak akkor tartsd szinten!

2015. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdemmes.
2015. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!