Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes két felsőfokú nyelvviz...

Érdemes két felsőfokú nyelvvizsga után 3. vagy 4. nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen nyelvet kéne és miért? (angol + németből van felsőfokúm)

2015. nov. 1. 10:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszoló! Megindokolnád, hogy miért nem? Előre is köszönöm!


Kedves 9-es válaszoló! Nem pontozlak le. Miért tenném? A véleményetekre voltam/vagyok kiváncsi... Egyébként azt én sem gondolom, hogy az angolt, németet most itt befejezem. Tervezem, hogy csinálok belőle előrehozott érettségit, amihez osztályozó vizsga szükséges. Utána akár már be sem kéne járni angol és német órákra, de én bejárnék (szintentartás).

... és nézegettem már az egyetemi szakokat (pl: emzetközi gazdálkodás, turizmus-vendéglátás), amiket lehetne angolul vagy németül tanulni. ...de a tolmács is jó lehet, de az csak mesterképzésként indul. Attól még nagyon messze vagyok.

2015. nov. 10. 12:22
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Gazdasági" szempontból én franciát, oroszt, esetleg japánt tanulnék még az angol-német mellé (a kínairól azt hallottam, hogy nem annyira szeretik a nyelvükön beszélő idegeneket, inkább megtanulnak ők angolul, nem tudom persze, hogy ez mennyire igaz).


A spanyol és az olasz is szép nyelv, de ezeket nem biztos, hogy annyi helyen lehet kamatoztatni, mint a fentieket.

2015. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Talán a spanyolt választanám v. a hollandot
2016. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgáid melyik nyelvvizsga központnál tetted le?
2016. júl. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Angolból letettem a TELC-nél a C1-et és utána a British Council-nál a CAE-t.

Németből még nincs meg a felsőfokúm (de szerintem már abból is bármikor le tudnám tenni. Német kéttannyelvű gimibe járok, ezért jövőre - szinte kötelezően letesszük a DSD-t és az érettségivel megkapjuk automatikusan a C1 - magyarországon elfogagott - nyelvvizsgát is.

2017. ápr. 26. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!