Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fontos a nyelvvizsga? Meddig...

Fontos a nyelvvizsga? Meddig tart nálad egy nyelvtanulási szakasz, ha nem elvárás a vizsga?

Figyelt kérdés
Nem sikerül jól megfogalmazni, de pl. három nyelven beszélek, de nincs meghatározva szint. Mivel nem vizsgáztam már vagy tíz éve. Nem kellett sehová. Így viszont úgy érzem, hogy valahogy "nincs lezárva", vagy nincs "meghatározva", hogy is beszélek az adott nyelveken. Érdemes azért papírt szerezni, hogy ez a lezárás érzés meglegyen, és mondhassam, hogy pl. felsőfokon beszélek, vagy ez teljesen felesleges? Én nem tudom, milyen szinten beszélek, csak beszélek. Érdemes tisztába kerülni a szintekkel? Mi a véleményetek erről? Nektek mindig van cél, amit el akartok érni, amikor nyelvet tanultok, vagy csak úgy ragad, ami ragad, tételek, vizsgák nélkül?
2015. nov. 1. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvvizsga teljesen felesleges. A diplomához ma már kell egy vagy kettő, ezért érdemes egyet megcsinálni, de amúgy azért, higy elmondhasd, milyen szinten beszélsz meg hogy van nyelvvizsgád, pénzkidobás. Ha kell egy munka megszerzéséhez, akkor persze megintcsak érdemes letenni, de ha semmihez sem kell, akkor nem.

Nekem van egy német középfokúm, amit 8. végén csináltam. Most már felsőfokon beszélek, éltem német nyelvterületen és tudom, hogy megvan ez a szint, de nem fogok nyelvvizsgázni. Angolul és még egy nyelven középfokon beszélek, de ezekből sem fogok, mert minek? Tisztában vagyok vele, hogy jól beszélek, nem kell ehhez papír. A német nyelvvizsgám jó, hogy megvan, mert kell majd a diplomához, de a többi nem fog kelleni egyelőre.

2015. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, a munkáltatót nem érdekli a nyelvvizsgád. Ha olyan embert keres, aki jó angolból, akkor angol interjúra hív be, vagy helyben kapsz egy szitut. Nekem pl. irányított fogalmazást kellett írnom.


Az a baj az itthoni nyelvvizsgákkal, hogy nem évülnek el, tehát nem az aktuális tudásodról ad papírt. Tesóm 10 éve nyelvvizsgázott németből, de most egy mondatot sem bírna összerakni helyesen. Hát ez van. A tudás a lényeg. Én is csak azért megyek most, mert nyáron államvizsgázok, és enélkül nem kapok diplomát, meg mesterre sem mehetnék tovább.

2015. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó állásom van, nem keresek munkát. Csak szeretek nyelveket tanulni, és valahogy nem érzem "lezárva", vagy hogy is mondjam. De teljesen igazatok van, hogy drága és felesleges dolog. Csak egy papír az akkori aktuális nyelvtudásról. Valahogy belém nevelte az élet, hogy a tanulás végén vizsga van, és ezt valahogy hiányoltam most :) De akkor "elég" bemondásra tudnom magamnak, hogy milyen szinten vagyok egy-egy nyelvből.
2015. nov. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!