Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulási módszer?

Nyelvtanulási módszer?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre megtanulni rendesen angolul. Annyira nem is érdekel a nyelvtani része, mert a nyelvvizsgám már megvan, hanem hogy beszélni tudjak és pl egy felvételi beszélgetésen merjek megszólalni.


Nagyon sok mindennel próbálkoztam már, de sajnos nálam egyik sem vezetett eredményre. Se a magolás, se a duolingo, se a hanganyag hallgatása, se sorozatok nézése angolul.


Valaki aki hasonló gondokkal küzdött és mégis sikerült megtanulnia beszélni, az kérem hogy segítsen.



2015. nov. 3. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál jó taktikák egy kb. középszintig. Utána fejlődni szerintem a legjobban anyanyelvi angol tanárral lehet élő beszédben. Skypesulin, más ilyen online helyeken lehet találni natív tanárokat, nekem az a tervem, hogy majd keresek egy állandót. Én is hasonlóképp vagyok, éveket hagytam ki, és most nem nagyon merek beszélni. Ráadásul a kiejtésemen is akarok még dolgozni. Szerintem ezt nem lehet teljesen egyedül csinálni.
2015. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, az jó ha tudok valakivel beszélgetni, de azért addig is el kell jutni, hogy beszélhessek valakivel.

Ez a szint lenne a célom, mert ha már meg mer szólalni az ember onnantól nagyon gyorsan tud fejlődni.


Gondolkoztam már azon is, hogy kimenni anyanyelvi környezetbe, de munka és család mellett ez nem kivitelezhető, pedig azt gondolom, hogy nálam az lenne a célravezető megoldás, ha rá lennék kényszerítve a dologra.

2015. nov. 3. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg angolul gondolkodni, azaz amit éppen csinálsz angolul elmondani magadban, amíg elérsz addig, hogy nem kell gondolkodni a fordításon, maguktól jönnek a mondatok.

A fordítás sokat segít, hogy megértsd hogyan működik az adott nyelv, megtanulj gyakori szófordulatokat, paneleket, amikből gyorsan elő tudsz rántani egy mondatot bármilyen szituációban. Keress olyan cikkeket, könyveket, amiknek érdekel a témája, és fordítsd le magyarra.

Keress a neten angol anyanyelvű charpartnereket, és szövegesen, meg mikrofonnal gyakorolj velük.

2015. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magad is megfogalmaztad a megoldást: ha rá lennék kényszerítve a dologra.


Szerintem erre kiváló a nyelvtanfolyam, méghozzá évente, de akár sűrűbben más-más helyre menve. És persze nem ülni, mint a sülthal, hanem állandóan jelentkezni. Én így űztem ki magamból a gátlás lidércét.

2015. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!