Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alma tekinthető tárgynak?

Az alma tekinthető tárgynak?

Figyelt kérdés
Az egyik lyukas órán játszottun ország-város-fiú-lányt és kisebb vita alakult ki arról, hogy tekinthetjük-e annak, mivel a leszedett állapotában már nem "él". Én a növények körébe inkább az almafát sorolnám, bár az alma is az. (mivel a termése) Kinek mi a véleménye erről?

2015. nov. 3. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tárgy.
2015. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Meg tudod fogni? Igen? Akkor tárgy. :D Ez a véleményem 22 éves egyetemi hallgatóként. :D
2015. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tárgynak tárgy, viszont ha van növény/gyümölcs/hasonló kategória, akkor szerintem csak oda kellene passzolnia, hogy ne mehessen két helyre.
2015. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyertelmuen noveny, hiszen az almafa is targy, ha a "megfoghato dolog" kategoriat nezzuk.

A "doglott macska az uton", az allat, vagy targy?

2015. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
A mell is megfogható. Bár valóban vannak olyanok, akik a nőket csak tárgyaknak tartják.
2015. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az.
2015. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Élőlény.
2015. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

"Meg tudod fogni? Igen? Akkor tárgy. :D Ez a véleményem 22 éves egyetemi hallgatóként. :D"


Kedves 22 éves egyetemi hallgató! :D Think harder...

2015. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem tárgy, hanem gyümölcs meg termés meg kaja. Mert azt nem őrizgeted, nézegeted ott, hanem onnan elrakod; a tárgyak amiknek állandó helyük van, pl váza, asztal. Szóval hogy ott hagyhatod évekig is, ahol akarod, meg általában többször használatos a funkciója és nem veszel minden nap újat. Na, most ez egy hirtelen féldefiníció-képződmény lett, és lehet, hogy még ki kéne valamivel egészíteni, de nagyjából én ezt így gondolom. Az állandó helyet meg ne szószerint fullra értsétek, remélem, megvan mindenkinek, mire gondolok:) Szóval hogy ott lerakod, és otthagyod ozt nem romlik pl meg, hanem maradhat:D
2015. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ürülék, na az mi?
2015. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!