Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC Felsőfokú (C1) nyelvvizsg...

TELC Felsőfokú (C1) nyelvvizsga szóbeli tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Valaki volt már? Tapasztalatok? És az igaz,hogy mivel drágább mint a többi ezért valamennyivel"könnyebb" illetve "könnyebben" adják meg?

17/L



2015. nov. 6. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Én idén augusztusban tettem le a c1-es TELC-et. Nem gondolom hogy különösebben nehéz lett volna. Egyszerre mindig két vizsgázót hívtak be. Kezdetnek be kellett mutatni egymást, illetve ha nem ismerték egymást a vizsgázók, akkor saját magukat. (ajánlom a majdani partnereddel ha ismeritek is "tagadjátok le" egymást, hisz magadat sokkal könnyebb bemutatni)

Ezután mivel nincsenek előre megadott vizsgatételek igazából (vallási és politikai nézeteken kívül) bármit kérdezhetnek. Két vizsgáztatónak kötelező bent lenni, de lehet, hogy többen lesznek. Velünk nagyon kedvesek voltak. Érthetően tették fel a kérdéseket, de ha nem hallottunk valamit jól csak kérnünk kellett és megismételték. (természetesen kizárólag angolul megy minden)

A témákat (3db) lapon megkaptuk, így lehetett gondolkodni a sajátodon amíg a másik beszélt, de kifizetődőbb odafigyelni, mert bármikor megkérhetnek, hogy foglald össze pár mondatban a társad feleletét.

Ezen kívül a két vizsgázónak egymással is kell beszélgetnie, és nagyon fontos hogy tökéletesen megértesd magad. A kommunikációs készségekre és a szókincsre nagyon nagy hangsúlyt fektetnek, de nem árt azért nyelvtanilag korrektnek sem lenni.

Ami nagyon fontos, hogy ne akadj el, és a beszélgetésnél olyan témákat hozz fel, amiben a társad is tud érvényesülni. :)

15/L (89%-os szóbeli)

2015. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Tehát akkor ez úgy működik,hogy a bemutatkozás után megkapjuk egy lapon a további feladatokat? A partnered milyen volt? Én ettől nagyon tartok,hogy egy idegennel kell majd beszélnem. És még valami: Le tudnád írni hogy következnek a bemutatkozás után a feladatok? Te milyen témát kaptál?

Egyébként gratulálok :D

2015. nov. 17. 13:57
 3/6 A kérdező kommentje:
A bemutatkozást nem kell annyira túl bonyolítani ugye? (Neved,korod,család,honnan jöttél,mióta tanulsz angolt,hobbik?!)
2015. nov. 17. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem konkrétan, hogy melyik volt az én feladatom, de biztosan tudom hogy voltak

-utazgatásról, szuvenírekről

-a magyar oktatási rendszerről

-TV programokról

-családalapításról

-hátrányos helyzetűek segítéséről

kérdéseink. Amint látod, nagyon változatos a paletta.

És igen, jól látod, a bemutatkozást nem érdemes túlbonyolítani. Csak alap dolgokat mondj, de ha kicsit cifrább szavakat használsz, akkor ez egy könnyű és jó lehetőség arra, hogy már az elején felkeltsd a vizsgáztató figyelmét. Egy magabiztos mosoly is sokat dob az előadásodon.

2015. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel két partner jutott, mert páratlanul voltunk. Az egyik partnerem nem volt túl beszédes, csak akkor szólalt meg, ha felszólították, de akkor szépen beszélt és jókat is mondott. A másik kimondottan bőbeszédű volt, és amit mondott, ha egy-két nyelvtani hibával is, de folyékonyan és magabiztosan adta elő. nagyon megnyerő volt a stílusa, és bár azóta nem beszéltünk, biztos vagyok benne, hogy remekül sikerült a vizsgája.
2015. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%
utolso: ilyen semmit mondó infót ritkán olvasok xD
2018. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!