Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik arra vonatkozóan...

Létezik arra vonatkozóan statisztika, hogy világszinten (vagy legalábbis európai szinten) mennyien tanulnak magyarul idegennyelvként?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy külföldön magyarul szinte teljességgel lehetetlen, de meglepve olvastam, hogy például a Balassi Intézet 21 országban működik.
2015. nov. 7. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Igazán nem hinném, hogy sokan tanulnak, esetleg olyanok, akiknek magyar ösei voltak. De ök is a legtöbb esetben csak elkezdik és nagyon hamar feladják.
2015. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, most mi a helyzet, de a Balassi intézeten kívül Franciaországban Párizsban a Sorbonne-on, ezenkívül a Lille-i, Bordeaux-i, Strasbourg-i és Lyoni egyetemeken is volt erre lehetőség a '90-es évektől kezdve.
2015. nov. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!