Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második idegennyelvként...

Második idegennyelvként megjelölni azt a nyelvet, amit később a mindennapi életben is használnom kell? Többi lent.

Figyelt kérdés

Jövőre fogok felvételizni. Mindenképpen nyelvtagozatra szeretnék menni, bár nem mondom, hogy 110%-os a nyelvérzékem, de nem is rossz.

Általánosban első idegennyelvem német, a második angol (így ezt nem is tanulom olyan régóta), de utóbbi valahogy mégis szimpatikusabb, jobban a "nyelvemre áll".

Találtam egy megfelelő iskolát, ahol elvileg van angol-német tagozat, 0. évfolyammal. Szeretném az angolt első idegennyelvnek jelölni, így iskolai szinten 5 év alatt teljes mértékben el tudom sajátítani. A németet csak másodiknak, így azt kevesebb óraszámban tanulnám, de ezen is megtanulnék folyékonyan beszélni.

Egyetemre nem igazán szeretnék menni, helyette inkább érettségi után Ausztriába mennék vendéglátásba dolgozni.

Ez mennyire lenne jó ötlet? Igazából addigra a német is menne annyira, hogy a mindennapi életben ne legyenek nehézségeim, és a hetek, hónapok, évek alatt folyamatosan csak tanulnék, sajátítanám el a nyelvet.

Az angol nyelvet meg leginkább úgy szeretném ezalatt gyakorolni, hogy keresnék interneten embereket (angolul tudó magyarokat, amerikaiakat, és más országokból angol anyanyelvűeket), akik benne lennének a levelezésben, ezáltal nagyjából fenntartanám a tudásomat, sőt, még tanulnék is tőlük.

Mi a fent írtakról a véleményetek? Működhet?


/Igen, tudom, hogy az élet nem fenékig tejfel, de még mindig jobb, hogy vannak elképzeléseim, minthogy még azt sem tudjam, hogy egyáltalán milyen irányba szeretnék továbbmenni. Tisztában vagyok vele, hogy amiket elterveztem, nem biztos, hogy sikerülni fognak - de megteszem, amit tudok./


2015. jan. 26. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ausztriába akarsz kimenni, akkor tanuld inkább a németet emelt óraszámban, különben is valószínű többre mész vele. Amúgy addig oké, hogy érettségi után ki akarsz menni dolgozni, de egy érettségivel még nem értesz semmihez, érdemes lenne elvégezned legalább egy OKJt utána.
2015. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ!

Azt kihagytam, hogy bőven van errefelé vendéglátós iskola, de azokban nem a legjobb a nyelvoktatás. Valamelyiket kiválasztanám, és érettségi után elmennék egy 2 éves képzésre.

2015. jan. 26. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy már jobban hangzik, hajrá:)
2015. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 26. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!