Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet-e felkészülni...

Sikerülhet-e felkészülni angol középfokú nyelvvizsgára egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

2,5 éve érettségiztem angolból középszinten 65%-ra. 2014 nyarán részt vettem egy Euroexamos direkt nyelvvizsgára felkészítéses kurzuson (csak a vizsgatípusokra készültünk: New Eurocity Student's Book + feladatsorok). Volt egy szóbeli próbavizsga, ami 64% körüli lett. Végül nem mentem nyelvvizsgára, mert nem érdekelt annyira**.


Ezután eléggé hanyagoltam a nyelvet. Jelenleg főiskolás vagyok és szeretném letenni mind a diploma mind a jó gyakorlati hely érdekében.


Euroexam B2 mellett állok ki, mert ennek ismerem a feladattípusait és tetszik a felépítése (meghallgatok más javaslatokat is, de nem hinném hogy változtatni fogok).


Körülbelül másfél hónapja elkezdtem angolul sorozatot nézni angol felirattal (Agents of Shield, de kb 17 részt néztem meg, érthetőnek érthető, de nagyon lassan haladok). Valamint egy hete elkezdtem rámenni a nyelvtanra is az English Grammar in Use könyv segítségével, de ezzel sem haladok valami gyorsan.


Vizsga Dec. 19-én lenne, de nem érzem azt hogy addig áttudnám venni a könyvet és ezután ki kellene töltenem pár tesztvizsgát. Jó lenne ráadásul az Euroexamos online kurzusokat is csinálni.


Van egy nagy előnyöm, hogy a testvéremmel mennék nyelvvizsgára, ő idén érettségizett (közép 68%) valamint ő is részt vett velem az Euroexamos felkészítőn. Maga az előny a szóbeli vizsgánál érvényesülne, hogy otthon együtt gyakorolhatnánk.


Hogy miért a dec. 19. időpont? Mivel a főiskolán most vagyok az 5. félévemben (7 féléves az egész) és a 6. félév első 8 hetéig (febr 8. - március végéig) le kellene adnom a szakdolgozat témáját, amit szeretnék összekötni a gyakorlati hellyel (jobb gyak. helyeken nem árt egy nyelvvizsga).


2016. február 13. időpont kicsit neccesnek tűnik, mivel február 8. után elkezdeném beadni az önéletrajzom, de nyelvvizsga nélkül? Nem tudom, hogy mennyi idő mire kézhez kapom a nyelvvizsgát, ha egyáltalán sikerül? Vagy csak 1-2 hétbe telik míg kijavítják és a gyakorlati helyen megmutathatom online, hogy nekem megvan csak még nem érkezett meg "kötött" formában?


Magántanáron is gondolkodtam már, de kíváncsi vagyok hogy ti mit ajánlotok ez ügyben pl: hallgassak XY rádiót, olvassak XY című angol könyvet, XY honlapon van tök jó szószedet stb.. ? Anyukám csak 1 vizsga alkalmat fog finanszírozni (öcsének és nekem is, de hajlandó állni a magántanár felkészítő óráit is)


Elhatározott vagyok az egésszel szemben, nem úgy mint eddig. Csak ha leadom nov. 20-ig a jelentkezésemet és nem sikerülne akkor már ugrott a finanszírozás, de ugyanakkor sürget az idő ahogyan azt már leírtam.


**: anyukámtól 60.000 Ft raboltak ki egy bolti parkolóban, de ha nem is vitték volna el a vizsga kétszeres árát, akkor sem nagyon jelentkeztem volna az egészre.



2015. nov. 8. 15:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Leginkább a bevált praktikákra lennék kíváncsi, hogy ezeken kívül, hogy lehetne könnyedén tanulni a nyelvet.
2015. nov. 8. 16:00
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Oh, hát nem akarlak elkeseríteni, de 1 hónap semmire sem elég. Nem ismerem az Euroexam felépítését, de mindig a nyelvtannal kell kezdeni, anélkül nem tudsz majd szöveget érteni, levelet írni. Én is hasonló cipőben vagyok mint te, a diplomához kell a nyelvvizsga, 2 hónapja járok heti 2x2 órában magántanárhoz és még bőven "csak" nyelvtanozunk, mondjuk én origóra készülök, de hol van még a levélírás begyakorlása, szövegértés, fordítás. Egy magántanár nagyon jól jöhet, mert koordinálja a tanulásod, célirányos lesz, nem kell a legapróbb betűt is megtanulni a sikeres középfokhoz. Remélem valamit tudtam segíteni :)
2015. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenféleképpen keresni fogok egy magántanárt.
2015. nov. 9. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!