Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A tiszta németnél (Hochdeutsch...

A tiszta németnél (Hochdeutsch) kb. hány %-al nehezebb megérteni az osztrák és a svájci németet?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, kit. Egy parasztbácsi esetében ez 95% is lehet.
2015. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sokkal nehezebb. nekem a szomszedom svajci, es neha egyaltalan nem ertem mit beszel :) A felesege hamburgi nemet, de neha o sem erti :)
2015. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet százalékban mérni. Felsőfokkal a filmek 98%-át megértem, viszont múltkor jött 2 vöröskeresztes papó a filmben és konkrétan egy mondatukat sem tudtam megérteni. Nagyon változó.
2015. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát mifelénk is olyan tájszólás van (Baden-Württemberg), hogy a kutya se érti. A svájcit jobban megértem, mint ezt az itteni "allemánist". Az öregeket, akik így beszélnek hozzám, 99 százalékban NEM értem meg. Csak bólogatok, mondom hogy ja, vagy oké, és reménykedem, hogy kijelentő mondat, vagy legalább eldöntendő kérdés volt XD. Van egy osztrák tanár a sulimban, Burgenlandból, elég érthetően beszél. Bár ezt mondjuk minden tanárról el lehet mondani. A fiatalok meg mind Hochdeutsch-on beszélnek, úgyhogy szerencsére kihaló félben van ez a dialektus.
2015. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet %ban merni. Minden svajci erti a nemeteket, osztrakokat nehezebben, de erti. Forditva egyaltalan nem igaz ez :D egyebkent allitolag nehez a hochd. Tudassal magyarkent megerteni itt barmit is, de en nem tudom, mivel 0 nemettudassal eleve svajci nemetul kezdtem tanulni, igy nekem evidens h konnyebb a svajci.
2015. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!