Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik sorozattal lehet...

Melyik sorozattal lehet jobban bővítani a szókincset? (angol)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet fura a kérdés, de melyik sorozattal tudnám jobban fejleszteni a szókincsemet. Két sorozat van amit kinéztem magamnak ez a Jóbarátok és az Agymenők.

2015. nov. 10. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, milyen szinten vagy... Ha alap-középszint, akkor mindenképp Jóbarátok, mert az Agymenőkben azért elég sok tudományos blabla van, amit nem feltétlen olyan könnyű megérteni.
2015. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Szerinted úgy jó kezdeni, hogy az angol szinkronra elsőnek a magyar, majd az angol feliratot rakom és úgy nézem meg?
2015. nov. 10. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Big Bang Theory - jó poénok vannak benne
2015. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem a legtöbb értelme angol-angol-nak van, ha nem érted, és szövegkörnyezetből sem tudod kikövetkeztetni, akkor megállítod, és utánanézel.
2015. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Agymenok? Uristen, fogalmam sem volt mirol beszelsz. Kulfoldon elek es nem tudtam otthon Agymenoknek hivjak.


3 evig tanultam Londonban angolul, 10 eve elek az USAban, a Big Bang osszes eddigi reszet lattam es azt tudom ajanlani, hogy ne ezzel kezd. Eszmeletlen sok tudomanyos kifejezes van benne, ami el fog menni a fuled mellett.


Kezdd inkabb a jobaratokkal es MINDENKEPP angol felirattal. A magyar feliratnak semmi ertelme. Az annak jo, aki szorakozni akar es nem beszel angolul. Te tanulni akarsz belole, ugyhogy nezd angol felirattal. Lehetoleg elsosorban arra figyelj amit hallassz, illetve tekerd vissza nyugodtan es nezd ujra a feliratot olvasva, igy lehet belole a legjobban tanulni. Uj/furcsa szavaknal pedig nyugodtan pause es szotar!


En a mai napig felirattal nezek mindent. Sokszor a zaj/zene miatt nem erteni mit mondanak a szereplok es ilyenkor segit ha puskazhatsz a feliratbol.

2015. nov. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!