Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek úgy lehet szókincs...

Szerintetek úgy lehet szókincset bővíteni, hogy olvasgatok angol cikkeket, a másik ablakban ott van a google-fordító, és oda bepötyögöm az ismeretlen szavakat?

Figyelt kérdés
Vagy semmi értelme, mert úgyis elfelejtem?
2013. aug. 8. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez személytől is függ, ha csak egyszer látod, akkor jó eséllyel elfelejted, de ha nem csak nagyon keveset olvasol, akkor úgyis többször is találkozol vele (pár hónaponta), és akkor megjegyzed.


De amúgy ez a legjobb módszer rá, két dologban tudsz rajta javítani:


1) írd fel a szavakat és mondjuk hetente vagy hónaponta fusd át egyszer, amire már nem emlékszel, arra keress rá még egyszer.


2) google szótárnak sem a legjobb, plussz egy szint után egynyelvű szótár nem a legnyerőbb. Inkább használd oxford vagy cambridge internetes egynyelvűjét vagy akár thefreedictionary.com-t.

2013. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

olyan mintha a szótárból keresnéd ki, csak ugye így a "szókeresési készséged" nem fejlődik,de tanulni tanulhatsz abból is amit te írtál,de igyekezz megjegyezni a szavakat,habár a netes fordítók nekem nem jönnek be, de a google fordító még elmegy

:)

2013. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy szónak rengeteg értelme lehet és a Google fordító általában nem ismeri fel ezeket, tanulj egynyelvű szótárból.
2013. aug. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha van okos telefonod, akkor töltsd le az ingyenes angol-magyar szótár alkalmazást. én mindig azt használom, nagyon jó, és több variációt is kidob, nem csak egyet.

amúgy én már egy csomó szót így tanultam, és ha cikkeket olvasgatsz nem csak a szókincs fejlődik hanem a szövegértés is. :)

2013. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem feltétlenül jó a Google fordító. Én már jó ideje használom. Általában eltalálja, de ha nem akkor megnézem Cambridge-ben, Oxfordban, esetleg Sztakin, ha meg ott sincs meg akkor marad a thefreedictionary.
2013. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"feltétlenül jó"

"Általában eltalálja"


Akkor mégsem feltétlenül jó...

Pesrze használható, én sem azt mondtam, hogy kuka ahogy van, de nem a legjobb. Ha alkalmakként úgyis az oxford-ra kell hagyatkoznod, akkor nem lenne egyszerűbb rögtön azzal kezdeni?

2013. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért mert a Google ad néhány magyar alternatívát, amik valószínűbbek, és általában bejön valamelyik, míg az Oxford megad több jelentést, amiknek a legtöbbje nem nagyon használatos, meg persze túl sok az egészet egyszúszra átfutni.
2013. aug. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!