Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanárnak van esélyem?

Angoltanárnak van esélyem?

Figyelt kérdés

Angoltanár szeretnék lenni.

Idén tanulom 3. éve az angolt, legkésőbb tavasszal szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni.

Van még kicsivel több, mint 2,5 évem az érettségiig.

A lényeg: a hallásértéssel vannak gondjaim. Mikor órán arra kerül a sor, mindig izgulok, h tuti nem fogom érteni.. És így is lesz,annyira ráparázok. Otthon napi szinten nézek YouTube

-on angolul videókat, azokat nagyvonalakban értem-nyilván nem mindent.

A kérdésem: van még esélyem arra, h nyelvtanár legyek? Szeretem az angolt, a többi résszel nincs gond, csak ez a hallásértés a mumusom..

Tudnátok tippeket is adni, h hogyan tudnám magam fejleszteni?

Előre is köszönöm!



2015. nov. 11. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ahhoz, hogy tanár legyél, szakpárt kell választanod, szóval érdemes már most gondolkoznod azon, az angol mellett mi lesz a másik szakod. Egyáltalán nincs veszve semmi, még nagyon sokat fejlődhetsz.

Nekem például az segített, hogy a barátom "rákényszerített" arra, hogy minden filmet, sorozatot angolul nézzünk. Az első hónapokban magyar felirat volt rajta (mivel nem voltam még valami jó angolból), de ahogy fejlődött a szókincsem, már angol felirattal néztünk mindent. Rászoktam arra, hogy egyedül is angol nyelven - angol felirattal nézzem a dolgokat, és az angol órákon, a hallásértésnél vettem észre, mennyit fejlődtem. Ma már felirat nélkül tudom nézni angol nyelven a filmeket :) Pedig gimiben nagyon rosszul ment a hallásértés.

2015. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A másik a magyar lesz. :)

De köszi a tanácsot! :)

2015. nov. 11. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A mai világban nem kell 3 szakosnak lenni, lehet egyetlen szakod is pl. az anglisztika.
2015. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem feltétlenül kell második szakot felvenni, persze ha nem akarod.
2015. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A magyart mindenképpen szeretném, és úgy hozzá az angol. Nyilván az utóbbi lesz húzósabb, de nem bánom, mert szeretem.:)
2015. nov. 11. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Akad olyan is, akinek 3 szakja van.
2015. nov. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de az sok lenne.:D
2015. nov. 11. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit el van itt tévedve pár válaszoló. Évek óta osztatlan tanárképzés van, nyelvszakokról (mint pl. az anglisztika) ma már nem lehet tanárnak szakosodni. És két szakot kell választani, kötelező.
2015. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!