Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Most van a (z) " franciául?

"Most van a (z) " franciául?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég kezdtem a franciát, úgyhogy nem igazán boldogulok a következővel... :

Hogy kellene mondani, hogy most van ez és ez? Mert az "il y a" után azt tanultam, hogy csak "un/une/des" szerepelhet. De mi van, ha én olyat szeretnék kifejezni, ami határozott névelővel kéne? Például "Most van a verseny." Akkor "Maintenant il y a LA compétition." lehet vagy sem? Vagy "Maintenant est la compétition."?

Előre is köszi a segítséget!



2015. nov. 14. 21:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nem nagy ügy. Tanuld meg tőle, amit meg lehet."


Nem nagy ügy?

Hát az biztos, emberhalál nem lesz belőle, az egészségnek sem árt.

De ha egy TANÁR ilyen (nemlétező) szabályokat "tanít" egy iskolában, akkor egyéb dolgokban is félérevezetheti a tanulókat, akik aztán megnézhetik magukat, ha vizsgára vagy tudásuk egyéb bizonyítására kerül sor...

Il y a LE bon enseignent, et il y a LE tricheur. Chez ce dernier, les connaissances sont extrêmement limitées!

2015. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!