Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsga kinek hogy...

TELC nyelvvizsga kinek hogy sikerült az október 17. -ei nyelvvizsga (már aki volt) és miből érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Milyen könyvekből érdemes tanulni?

Kinek mi vált be?

Főleg az írásbeli felkészülés érdekelne.



2015. nov. 14. 21:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
ECL nyelvvizsgával jobban jártál volna :\
2015. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
előző: miért, mi a gond a telccel? egy hét múlva megyek :/
2015. nov. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Az ECL nyelvvizsgán megvannak a témák amiket megtanulsz és simaügy, az írásbeli sem vészes viszont a telcet csak a szóbeli miatt választják..az írásbeli egyre több embernek nem sikerül :\ legalább is a környezetemben
2015. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

miért, a telcen könnyű a szóbeli?

köszi az infot, és kérdező ne haragudj, hogy offoltam. :)

2015. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Telc szóbeli azért könnyű, mert a prezentáció téma szinte mindig abból a 8-10 témából kerül ki, ami gyakorló könyvben benne volt. Csak váltogatják vizsgaalkalmanként, így azt a bő tématételsort el lehet felejteni úgy, ahogy van.


Sportesemény

Koncert

Film/Könyv amit láttál


Stb. tehát nagyon egyszerűek.


A vitára se kell felkészülni, egyértelmű érvek/ellenérveket lehet felhozni mindegyik témában. Arra figyelj, ha nem te kezded az érvelést, hanem a társad, akkor ne ennyiből álljon a beszélgetésed, hogy I agree with you, I agree with you... .


-Ilyenkor mindig mondd azt, hogy I disagree with you, mert (mondasz valami egyszerű érvet)... még ha te is egyetértettél volna előzetesen, egyszer belefér, hogy egyetértesz valamivel. A lényeg, hogy beszélj. Ha egyetértesz, de még ki tudod egészíteni amit a partnered mondott, akkor az is oké. A lényeg, hogy ne csak 2 szóval reagálj arra, amit a partner mond.


Ha reagáltál a partnered érvére (ez fontos, hogy ne csak felolvasgassátok egymásnak, amit előre leírtatok), utána elmondhatsz egy sajátot. Onnantól a labda túloldalon van, neki kell egyet/nem egyet érteni veled.


Egyszerű szabályok, lényeg, h beszélj. A vitának nem lesz győztese, így teljesen mindegy, milyen erős az érve(i)d.


A szervezés megint könnyű feladat szokott lenni. Arra sok idő általában nem is szokott maradni, persze ez vizsgáztató, vizsgázó függő. Szempontok is lesznek. Igazából azt végig veszitek annyi elég is szokott lenni szinte.


Az írásbelihez:


-Levéltípusokat gyakorold be jól. Ez fél siker.

-Alap nyelvtan tudás kell csak, bő (átlagosnál valamivel jobb) szókincs, és jól gyakorold be a feladattípusokat, jól tudd kizárni a lehetőségeket, pl. a hirdetéses feladatnál. Sokszor csak egyetlen szón múlik, hogy az-e az adott válasz, vagy pont hogy nem az. Ezt sokat kell gyakorolni, hogy ez a szűrőképességed meg legyen.


A címpárosításos, és a választásos reading nekem már könnyebb volt, de az is emberfüggő. Itt figyelj arra, hogy ne dőlj be a trükkjeiknek. Attól, hogy egy delfinről olvastál attól még nem biztos, hogy az a cím lesz a nyerő, amiben a delfin szerepel. Hanem konkrétan pl. én olvastam egy magányos delfin-ről, ott a playmate wanted vagy valami ilyesmi cím kellett hozzá. 5 címből kettő legalább becsapós, de csak akkor, ha elkapkodod.


Nyelvtani részre én nem készültem fel, de sokat agyaltam rajt,végül is kizárásos alapon is sok mindent ki lehet zárni, így nagyon rosszra az sem sikerült. A lényeg egy alap nyelvtan tudásod legyen, mivel nyelvvizsgára készülsz, szerintem ennyi biztosan meg van.


Sok sikert a vizsgához.

2015. nov. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Listening lemaradt, de erről nem tudok nyilatkozni, mert emberfüggő, azon belül is, mindenkinek más megy jobban vagy rosszabbul.


Amit én kaptam listening-es feladatot, ott kristály tisztán hallottam szinte mindent.


Az igaz/hamis "nehezebb", de csak jól be kell gyakorolni a taktikádat. Miután végeztél első feladattal, azonnal kezd el elolvasni a 10 db állítást, és memorizáld, amennyire csak tudod. (ne várd meg nyugodtan, míg elmakogja a bevezetést a magnó :)


Első hallgatás után is, már elég sokat biztosra be lehet jelölni, szóval nem kell parázni. Másodikra pedig a maradék válaszokra jobban odafigyelni, esetleg 1 kérdőjelet eldönteni, amiben még bizonytalan voltál.


Az első és a harmadik magnófeladat rövidek, könnyűek szoktak lenni, jól kell figyelni a kulcsszavakra és nem lesz gond.

2015. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sok embernek nem sikerült az írásbelije sőt ismerőseimnek senkinek de a szóbeli gond nélkül meglett:)

Most 2 könyvem is van és azokból fogok készülni a taktikám annyi hogy minden ismeretlen szót megtanulok a kettőből hátha nem lesz már újabb ismeretlen szó a következő vizsgán.

2015. nov. 15. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:

köszi a kifejtést!


Ha a gyakorlókönyvben a próbavizsgák 70-85% között sikerülnek, és modulonként is mindig megvan, akkor már remélhetem, hogy elsőre átmegyek? sokat dilemmázok, hogy vajon mennyivel nehezebb élőben. időben is fele alatt végzek általában.

2015. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekem sikerült mind az írásbeli, mind a szóbeli :D úgy örültem, mint majom a farkának mikor megláttam...:D

A szóbeli részben egyetértek az előttem szólókkal, az írásbelinél meg sztem nagyon sokat számít a szókincs. A levél meg kb mint egy sima érettségin :)

2015. nov. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Uhhh nekem sikerult!!:):):):):):)
2015. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!