Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kedves angoltanárok! Mi a...

Kedves angoltanárok! Mi a véleményük?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni angolul és azon gondolkodtam, hogyan a legegyszerűbb megtanulni nagy mennyiségű szókészletet stabilan és aránylag gyorsan.

Hosszas gondolkodás után arra jutottam, hogy összeállítok néhány videóanyagot, melyben csoportokra bontva olvassa fel egy hang a szavakat és kifejezéseket.

Íme egy minta videó: https://www.youtube.com/watch?v=zw6o3yO8uM4


Önök mit gondolnak erről?

Hatékony ez egyáltalán?

Hiányzik belőle valami?

Érdemes így tanulni?


________________________

Forrás: Angol - Magyar kéziszótár (Takács Erika)

A szöveget felolvasta: Google fordító



2015. nov. 14. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindegyik szóhoz példamondat kellene.
2015. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Inkább nézz angol filmeket, kezdetben felirattal aztán anélkül. Az is jó, ha angol szövegeket hallgatsz a füledben lejátszóval, mikor utcán vagy.
2015. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Minden szótár "hazugság". Ha egy szót csak a magyar fordítással akarod megtanulni, valójában átvered magad, mert nincs igazából minden szóra pontos fordítás, illetve sok kétnyelvű szótárból nem derül ki pontosan, mi is a különbség két olyan angol szó között, amelyet ugyanazzal a szóval fordítanál, vagy fordítva. Valóban szövegkörnyezetre, példamondatokra van szükség, és azzal sajátítja el az ember igazán a jelentés, és a kisebb jelentésbeli különbségeket egyes szavak közt.

Biztosan volna, akinek tetszik a módszer, de véleményem szerint egy így unalmas, és magában nem is hatékony. Emellett annak, aki ilyenből tanulna, nem világos, hogy most az a 'oneself' mit is jelent, mit leeht oda behelyettesíteni. Illetve hiba is van benne: az 'accent'-et máshogy ejted, ha ige vagy ha főnév. Előbbi esetben a második szótagon van a hangsúly, de a szótárad nem tesz különbséget. Ugyanez igaz az 'absent' szóra is. Ha ezeket a hiányosságokat, hibákat javítod, még lehet érdekes valakinek.


egy angoltanár

2015. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, értem én, de nem tudok egy kifejezést megjegyezni egy egész életre, ha nem írom le valahová, és nézem vissza később.

Önök hogyan tanulták meg a szavakat?

(Mellesleg a videókat csak magamnak készíteném)

2015. nov. 15. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:
A szókincsem töredékét szedtem úgy össze, hogy leültem, és úgy döntöttem, hogy most akkor ezeket megtanulom. Ki lehet írni, hogy ezzel is megerősítsem, de alapvetően ha sokat találkozik az ember adott szóval, akkor tanulja meg, illetve ez adja a motivációt is, hogy megjegyezzem: meg szeretném érteni a szöveget, és ehhez tudnom kell. Ehhez vagy kitartás kell, mert néha sok az új szó, és akkor motivál, ha érdekes a szöveg (pl. egy egész könyv), vagy jól kell megválogatni a szöveget, és legfeljebb kevés új szó legyen (pl. könnyített olvasmányok).
2015. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lebutitott angol nyelvű könyvekkel tanultam v mesekönyveket olvasva

agatha christie mindenkepp jo hozza, nem nehez, es jo sok kifejezest tartalmaz, melyek kellenek a mindennapokhoz, nem mellesleg nem szleng

2015. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzá tenném, hogy nem vagyok teljesen kezdő, jövőre teszem a középfokú nyelvvizsgát.
2015. nov. 15. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom h a kerdes angoltanaroknak szol de ennek ellenere en is szeretnek velemenyt mondani.

Nem erdemes csoportosan olyan szavakat tanulni amiket nem tudsz a gyakorlatban hasznalni mert ha csak a jelenteset tudod attol meg nem tudod h pl milyen szovegkornyezetben hasznalhatod stb

A nagyresze ugyse fog megmaradni ugyh en is azt tamogatom h nezz filemeket/olvass konyveket, es azokat is jol valogasd meg h megfeleljen a szintednek es izlesednek. En multkor az egyik kedvenc temam kapcsan talaltam egy jo konyvet de majdnem bealudtam mert annyira hosszu mondatok voltak benne.

Ha van valami hobbid v erdeklodesi korod akk jol jarsz ha abban a temaban olvasol mert ugy a szakszavakat is konnyen megtanulod a temaban.

2015. nov. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Témakörök szerint érdemes-
2017. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!