Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázók! Akik a Június...

Nyelvvizsgázók! Akik a Június 26-i TELC Angol B2-n voltak mi a véleményük milyen volt?

Figyelt kérdés

2015. jún. 29. 15:57
 1/9 A kérdező kommentje:
27-i, elírtam .
2015. jún. 29. 15:57
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Későn reagálok, szóval gyanítom, már nem olvasod el a válaszomat azelőtt, hogy megtudnád az eredményt, de mindegy..., ma nincs jobb dolgom, egész nap izgulok és félóránként nézem a Telc honlapját, szóval belefér, hogy írjak. :D

Őszintén szólva, én kemény 4 hónapos készülést tudhatok a hátam mögött :S:D, március legelején elején ugyanis alapfokon sem állt a tudásom, onnan próbáltam hirtelen felturbózni középfokra. A tapasztalataim: az első három, olvasásértési feladat gyanúsan könnyűnek tűnt, utána a két nyelvtani eléggé nehéznek (főleg a második :S), majd a levélírással szívtam kicsit, mert a kettő közül egyik választható téma se tetszett igazán. Végül önkéntes munkára jelentkeztem, azon belül thaiföldi elefántok gondozására. Hááát, dacára annak, hogy itthon jó pár levelet írtam, a nyelvvizsgán kb. semmi értelmes, jól hangzó kifejezés/szófordulat nem jutott eszembe, úgyhogy borzasztóan egyszerűen fogalmaztam (jó, azért ne úgy képzeld, hogy egy halom tőmondatot írtam egymás után, mert természetesen összetett mondatokat használtam), a kelleténél sztem több volt a szóismétlés, és - őszintén szólva - a tartalmi elemek összekapcsolásában is gyenge voltam. Emellett, a három szempont kifejtése sem volt eléggé meggyőző, szóval izgulok, mert egy nyelvvizsgás fórumon sokan írják, hogy 0 pontot kaptak TELC-en a levélírás-feladatra. Szóval, rezeg a léc :( , de azért bizakodom.

Neked milyenek a tapasztalataid?

2015. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Én még a májusin voltam, és kíváncsi voltam hogy az 1 hónappal későbbieknek mi a vélemény róla.

Nekünk az olvasási feladat tűrhető volt, a nyelvtani volt nekem kicsit nehezebb, az írásnak örültem, mert volt egy reklamációs levél, hogy kisebb baleseted volt, a másik meg majmok gondozása önkéntes meló (ezt választottam, mikor megláttam nagyon megörültem) :)

Egyébként nekem meglett. Szorítok neked! :)

2015. júl. 24. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok!! :)

Képzeld, nekem is sikerült, ráadásul 33 pontos lett a levél, szóval bőven-bőven jobb annál, mint amilyenre számítottam. :) (Én egyébként a reklamáció-írást választottam volna, ha lett volna olyan opció.)

... Hmm, ezek szerint májusban is viszonylag könnyű volt az olvasásértés, a nyelvtani rész pedig vmivel nehezebb.

2015. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :)
2015. júl. 24. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2015. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem, még olvasod... :) Ha voltál már szóbelin, tudnál esetleg írni pár sorban a tapasztalataidról? Főként a magnóhallgatás érdekelne. Bejelentkeztem az aug. 14-i szóbelire, amire most kezdtem el gyakorolni. Mestra Ágota és Páli Éva 8 próbanyelvvizsga angol nyelvből (4-4 TELC és ECL feladatsor) készülök, és hát.... még csak az első magnóhallgatásos feladaton vagyok túl, de ez enyhén szólva is gyengén sikerült. :( (Pedig youtube-os videókat hallgatva, elég jól megy a szövegértés. :/) Élesben nehezek voltak a magnóhallgatásos feladatok?

Előre is köszönöm, ha írsz!! :)

2015. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

A szóbeli nagyon könnyű :) A magnóhallgatás nem vészes, érthető és sokszor kikövetkeztethető, a beszélgetés az nagyon egyszerű :) mire vagy kíváncsi?:)

2015. júl. 27. 16:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Hú, köszi, ez jó hír. :) Igaziból, leginkább a magnóhallgatás érdekelt, mert a gyakorlókönyvben elég nehéz feladatokat találtam... Bár igaz, ahhoz képest, hogy a nyelvvizsgán az olvasásértési feladatok egész könnyűek voltak, a gyakorlókönyvben lévőket nehéznek találtam.

Már csak egy kérdésem van (ha nem gond): a magnóhallgatásra Te milyen módon készültél?

2015. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!