Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne ezen segíteni?

Hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Ha magnóról vagy élőben kell hallgatnom egy angolul beszélő embert, akkor nem tudom kivenni a beszédéből, hogy milyen szavakat mond. (Legalábbis a legtöbb szót.) Míg leírva le tudom fordítani, hiszen látom a szavakat, addig hallgatva nem tudom, vagy csak nehezen tudom megérteni, hogy mit mond. Ugyanez volt anno a németnél is, mihelyst berakták tanórán magnóhallgatáskor a szöveget, már szinte semmit nem értettem.

2015. nov. 18. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
nézz sok-sok filmet, sorozatot angol nyelvvel, és angol felirattal. így egyszerre olvasod, és hallod :)
2015. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.
2015. nov. 18. 12:10
 3/5 San Bernardo ***** válasza:

1-hez csatlakoznék. Ha nincs módod arra, hogy sok időt anyanyelviek közt tölts (régi mondás, hogy a nyelvtanulás legjobb eszköze egy idennyelvű szerető), akkor tényleg feliratos filmek. Először, míg nehéz, angol nyelven beszélő magyar felirattal, majd váltás angol nyelven beszélő, angol felirattal (ilyen is lehet).

A legrosszbbat még nem mondtad, ahol legnehezebb megérteni, az a telefonos beszélgetés, ami nemcsak hogy nélkülözi a metakommunikációt, de torz is. Hasonlóan a legrosszabb, legnehezebb a rock számok dalszövegének megértése leírás nélkül... Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

2015. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.
2015. nov. 20. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:

"idegen nyelvű szerető" ;)



Amúgy tényleg, legyenek külföldi (vagy angolul beszélgetni hajlandó) barátaid, beszélgess minél többet élőszóban angolul.

2015. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!