Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon félek, hogy nem sikerül...

Nagyon félek, hogy nem sikerült a nyelvvizsgám! Állandóan ezen stesszelek, és nem tudom élvezni az őszi szünetet! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tavasszal City&Guilds nyelvvizsgát csináltam, elsőre se a szóbeli, se az írásbeli nem sikerült. De akkor senkinek sem, egy csomó embernek nem adták meg a nyelvvizsgát. Írtunk fellebbezést, nem adták meg. Elmentem másodjára, ott a szóbelit megadták, az írásbelit nem. Írtunk fellebbezést megint, nem adták meg. Megszűnt a City&Guilds nyelvvizsga, csődbe ment. Nyáron ECL nyelvvizsgára kezdtem készülni, de a különtanárom állandóan stesszes volt. Mindig úgy csináltam nála a feladatlapokat, hogy borzasztó gyorsan vert a szívem, akkora stresszben voltam. Meg figyelt közbe, olyan zavaró volt. Meg mindig bepánikolt, ha rosszul sikerült. Ez nagyon rosszat tett az önbizalmamnak, pedig alapvetően szerintem tudtam volna, csak nagyon rá voltam stresszelve. Elmentem nyelvvizsgázni október 2-án (felsőfokról van szó egyébként). Alig aludtam előtte. Az 1. rész úgy gondolom nagyjából jól ment, a 2. részben pedig rontottam. Attól félek, hogy a 2. részt úgy elrontottam, hogy nem sikerül a nyelvvizsgám. Minden nap imádkozom, hogy meglegyen. Már nagyon elegem van a nyelvvizsgázásból, érettségi előtt állok, nagyon időm sincs már ezzel foglalkozni. Ha a 2. részben megvan a 40%-os arány, akkor meglesz. De nagyon félek, folyton erre gondolok. Nem tudom élvezni az őszi szünetet, mert november 2-án derül ki az eredmény. Valaki nyugtasson meg vagy valami, nagyon fontos lenne!
2015. okt. 26. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Fellebbezést soha nem adnak meg. Se ott se máshol. Legalábbis olyat nem, ami aztán sorsdöntő lehet. Tanítok is, látom, mi megy. Időpocsékolás ezzel foglalkozni. A nyelvvizsgák meg ilyenek, a vizsgázók kb. fele mindig ismétel. Ebből élnek. A jobbik felében kell lenni. Ha a másik részből negyven elég, akkor az tuti meg lesz. Akkor az első nagyon jól sikerült!


A stresszkezelést nem a gyk-n kapott válaszok alapján fogod megtanulni.


Javaslom hogy hallgass kis pszichológiát, hogyan tudod csökkenteni a stresszt, mert ez még csak a gimi, az igazi Élet keményebb lesz! Jól jön majd a tudás:


https://www.youtube.com/watch?v=0mVaTzWqfCM

2015. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. okt. 26. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!