Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL KOMPLEX B2: Telc, Ecl,...

ANGOL KOMPLEX B2: Telc, Ecl, Kodolányi esetleg Origo?

Figyelt kérdés

Tudnátok javasolni olyan vizsgahelyet, ahol manapság a legkönnyebb szerezni komplex angol nyelvvizsgát? A beszédem a gyenge, sajnos erőltetnem kell.

A másik: érdemes-e kihasználni a nyelvvizsga előkészítőt(a fent felsorolt nyelvvizsga központokon), mert ott ténylegesen a vizsgára készítenek fel?

U.i: Bármilyen másik nyelvvizsga helyre nyitott vagyok, sajnos én csak ezeket ismerem.



2015. nov. 22. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik hasonló nehézségű, kérdés miben vagy jó. Ha rossz vagy beszédben, de jól megy a fordítás, és a nyelvtan akkor jó lehet az Origo, ott viszonylag könnyű a szóbeli. Az Ecl-en nincs nyelvtan, se fordítás viszont két levelet kell írni és elvileg ott a legnehezebb a hallásutáni értés.
2015. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt elárulod, hogy pl a levélírásra mennyi idő alatt felkészülni? Nekem elég bonyolultnak tűnik. És egyáltalán ezt, hogy érdemes tanulni? Ne haragudj, de sajnos csak 2 hónapja tanulom újra az angolt, és levélírással sohasem volt dolgom.
2015. nov. 22. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Levélírást egyedül nem tudod gyakorolni, valakivel ki kell javíttatnod, valakinek rá kell mutatnia, hogy hol kell még fejlődnöd.
2015. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na igen, erről van szó, és ettől féltem:) És egyébként korlátlan témakör van ebben is?

Szerinted érdemes-e kihasználni ezeket a nyelvvizsga előkészítőket, konkrétan a vizsgára, vizsgafeladatokra készítenek fel?

2015. nov. 22. 10:52
 5/7 anonim válasza:
Nekünk a suliban mindig azt mondják, hogy szóbelizzünk az origon és írásbelizzünk a dexamon. Mert azokon a legkönnyebbek.
2015. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Origo szóbelit javasolnék én is. Nem biztos, hogy a legegyszerűbb ha a vizsgaszintet nézzük, inkább vizsgázóbarát, mivel 2 nyelvű ritkábban értik félre a vizsgázók. A szintet meg kell ütni, de tényleg ez vizsgázóbarát. Ellentétben a Telc és DExam-mal. Eléggé elterjedt róluk, hogy milyen könnyű. de elég sok vizsgázónak sikeredik 56-59% közé a vizsgája itt. Én inkább EUROEXAM-ot ajánlok írásbelinek. Sokkal korrektebb, sokkal vizsgázóbarátibb. Origo nagy nyelvvizga torrentoldalon fent van. Euro írásbelire felkészítő szintén. A felkészítő tanfolyamokon ugyanezeket veszik csak átbeszélik.
2015. nov. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a levélírást akarod gyakorolni akkor nézz fel a lang-8-ra. A lényege annyi hogy írsz egy fogalmazást, levelet akármit ezt pedig anyanyelviek kijavítják, cserébe te is kijavítod a magyarul tanulók fogalmazásait.
2015. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!