Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo irásbeli eszperantó...

Origo irásbeli eszperantó nyelvvizsgán jóval több mint 20-sort irtam a levélben, olyan 34-et, tele irtam a A4-ES lapot ami be volt vonalazva?

Figyelt kérdés
Ez lehet probléma? Kérlek irjatok.

2015. nov. 7. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
mindenképpen pontlevonás, a mi tanárunk eszperantó tanár (Nyíregyházán) direkt kiemelte, hogy a levél 17-20 sor lehet, mert a többért pontlevonás jár. De nem jelenti azt, hogy bebuktad volna a vizsgát, a fele vagy a 60% pontot még így is megkaphatod a levélre. Elvégre a tudásról tanúskodtál, nem a nem tudásról. Majd írd már meg hogy értékelték, szorítok azért hogy meglegyen :)
2015. nov. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ITK Origó honlapján hivatalosan azt írják hogy abszolút nem jár érte pont levonás.
2015. nov. 8. 11:36
 3/18 A kérdező kommentje:

2.3. IRÁNYÍTOTT FOGALMAZÁS


A megadott kettő közül csak egy témáról írj.

Ezt a feladatot valakinek címezve írd meg, s képzeld magad elé az illetőt, miközben fogalmazol.

Összefüggő, életszerű szöveget írj, ne érd be az irányítási szempontok puszta lefordításával.

Igyekezz véleményedet értelmesen, logikusan kifejteni az adott témáról, mert így több pontot kaphatsz fogalmazásod tartalmára, mint az, akinek nincs igazán mondanivalója, és csak betanult szövegeket vagy közhelyeket közöl.

A terjedelem túllépése nem növeli fogalmazásod értékét, bár nem is veszítesz pontot emiatt. Elég, ha csak annyit írsz, amennyi kell, de igényes szókinccsel és mondanivalóval.

Nem érdemes túl sokat szótáraznod. Támaszkodj inkább azokra a szavakra és kifejezésekre, amelyeket már ismersz. Az általad nem ismert kifejezéseket ugyanis nem biztos, hogy jó helyen és a megfelelő értelemben tudod használni.

2015. nov. 8. 11:46
 4/18 anonim válasza:
Én most voltam 7. én Nyíregyen. Nem sikerült a vizsgám de ha ugató kutya leszek sem értem, hogy a táncoló medvék cimű szöveget elejétől a végéig lefordítottam és megtaláltam a googleban hasonló szövegben akkor mi a kaktuszért kaptam 20 pontból 5 pontot.....egy másik lány aki szintén velem volt ugyanannyi pontot kapott ....elmondattam vele hogy ő mit írt ugyanazt amit én.....nem hinném hogy ennyire hülye vagyok magamtól legalább 12-13 pontot vártam...ismerem magam....tudom a hiányosságaimat de ennyire azért nem értékeltem magam volna túl.....nem értem...itt bőgök mint egy gyerek mert igazságtalannak érzem....a dolgozatot nem lehet lefényképezni vagy lefénymásolni....az egy dolog ha ki kötik hogy nyilvános helyen megosztom az büntetőjogi felelősséggel jár na de hogy nem fényképezhetem le....????Vajon miért ? A vizsgabiztosnak meg kell mutatni a jegyzetet amit a megtekintéskor írok....mi van ????? Én nem mondom hogy nem kell tanulnom és más volt a hibás, de hogy itt nagyon bűzlik valami az tuti....ja és még annyit hogy még várakoztunk egy olyan emberrel nem beszéltem aki nem harmadjára vagy negyedjére ment volna de volt olyan aki ötödjére.....
2015. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
elnézést ha zaklatott lett az írás de épp most bőgtem magam ki századjára...:( Kedves kérdező, neked sikerült ?
2015. nov. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a zaklatottságod. Az eszperantó vizsga egyébként a legnagyobb bukási arányt teszi ki, hogy a többi nyelvhez arányosítjuk. Úgyhogy igen, tényleg van olyan 3-4--re megy át :( De köztük azért elég sok olyan is van, aki tényleg nem felel meg a B2-es követelményeknek. Mivel valaki 1-2 hónap után elmegy vizsgázni. Még 1-2 hétnek is jelentősége lehet a vizsga sikerességében. Egyébként a javító tanárok közt van pár eszperantista és nagyon ''szigorúan'' nézi a dolgozatokat. Akinél meglátják ez ilyen típusú személyek, hogy CSAK a megszerzésre megy, abba előfordulhat, hogy belekötnek javításkor.:(
2015. nov. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Könyörgöm tegyük már a kezünket a szívünkre mégis mi másra mennék ???? Az eszperantisták hajtogatják a magukét hogy így mennyi meg úgy mennyi levelezési partnerük van....saját maguk tartják fent ezt a látszatot....mert a hallgatók a diploma megszerzésére használják....ezért az ilyen javító tanárok a márcsakazértismegmutatom, hogy ne szard le az eszperantót alapon működnek......sajna én is beleestem ebbe a hibába de a szóbelim már megvan és ezért nem szeretnék már másik nyelvbe belekezdeni....bár már el gondolkodtam ezen is.....mert én azt látom nagyon fent hordják az orrukat......és egyáltalán nem olyan kedvesek.....van köztük olyan is én jelentem egy embert ismerek aki eszperantó fan de kedves és segítőkész....a többi csak azt hajtogatja, hogy ez egy létező nyelv....és ez megy.....egyébként nem rossz nyelv én nem mondom, hogy gáz....de hogy ebből miért kell ekkora presztízs kérdést csinálni nem értem. Valljuk be a hétköznapi életben pl. munkahely, bolt, nem használod sem külföldön ez tuti.....az eszperantisták saját maguk között használják....ez tiszta sor
2015. nov. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
egyébként ha félreérthető volt utolag találtam meg a googleban és így ellenőriztem le amit fordítottam és mivel a szöveg amit kapunk le van butitva ezért egy tömörebb fajtája volt a vizsgán de én nagy százalékban azt írtam amit a googleban is megtaláltam ezért is nem értem...
2015. nov. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Nekem sikerült az irásbeli, a nyelvtani részéből mindössze 1 pontot vesztettem, viszont tényleg lehetett valami a medvés szövegnél, mert én kb. elejétől végéig tudtam, viszont én is a minimális 8 pontot kaptam meg..érdekes..nekem a szövegértésem, és a nyelvtan lett nagyon erős. Irhatok privit? Én még nem voltam szóbelin , későbbre tettem.

2015. nov. 27. 15:05
 10/18 A kérdező kommentje:

Azért örülök az egésznek, mert egyedül készültem fel segitség nélkül 2 db könyvből kb 4 hónap alatt.


De nagyon sajnálom, hogy neked igy alakult :(

2015. nov. 27. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!