Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tennem, ahhoz, hogy...

Mit kell tennem, ahhoz, hogy fordító legyek?

Figyelt kérdés

Most 13 éves vagyok, 7.-es. Ugye jövőre leszek 8.-os, és akkor lesz továbbtanulás. Fordító szeretnék lenni. Szegedre, a Deák Ferenc gimnáziumba szeretnék továbbtanulni,angol szakra. Csak nem tudom, hogy ez után hogyan tovább... Gondolom emelt szintű nyelvvizsga angolból, de van valami olyan iskola ami külön fordítókat képez? Vagy ilyen nem létezik?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 23. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a külföldi fordító? Külföldön fogsz fordítani szövegeket? Mert akkor az angol mellé kellene valami más nyelv is. Amúgy meg bőven ráérsz azon töprengeni, hogy mit, hol, hogyan. Egyelőre elég az, hogy mész a Deákba.
2015. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, külön fordítókat képez! Figyelmetlen voltam bocs. Igen, elvégzel egy nyelvszakot egyetemen, utána meg a fordító mesterképzést és vizsgát.
2015. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. nov. 23. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá nyelvszak. Akármilyen (!) Bsc diplomára felvehető a 2 éves képzés szakfordító-tolmács. Sőt, ELTE-n akkor is tehetsz vizsgát, ha egyáltalán nem végeztél szakfordító képzést.
2015. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Igazából semmilye papír nem kell. Ha jól megcsinálsz egy próbafordítást, akkor megbíznak később is. Persze a fordítási színvonal fényévekkel nehezebb egy B2-es középfokú szintnél, vagyis kb C2.
2015. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem elte-s fordítóvizsgám van, akármilyen mester diplomát elfogadnak hozzá. de a nyelvet nagyon kell tudni, nem egyszerű az a vizsga.
2015. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. nov. 24. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!