Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van, hogy keleti nyelvek...

Miért van, hogy keleti nyelvek tanulásánál úgy érzem, hogy a magyar is indoeurópai nyelv? Másoknál is van ez?

Figyelt kérdés

Oké, esetlenül fogalmaztam meg.

Szóval az a helyzet, hogy hiába tanulok valamilyen agglutináló nyelvet, egyszerűen mindig a nyugati nyelvek logikája alapján gondolkodom. Ez még az elején belefér, de én még évek múlva is így állok hozzá. Tehát tanulom, és még mindig ott tartok, hogy "hehe, milyen furcsa, hogy a szóhoz ragok kapcsolódhatnak", mert én a flektáló nyelvekre jellemző nyelvtani viszonyokat érzem természetesnek. Ami elég kemény, mivel az én anyanyelvem is agglutináló.


2015. dec. 3. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy a magyart az "anyatejjel szívtad magadba", azt csak úgy tudod, és kész, ez a természetes, de sosem "tanultad" módszeresen.


Míg feltételezem, hogy flektáló nyelve(ke)t már tanultál, az idegennyelv-tanulásban pedig mindig nagy hangsúly kerül a nyelvtani szerkezetekre. Itt már nem annyira ösztönből jön, hanem megtanulod.


És most, az új nyelv tanulásánál természeteseb a korábbi, TANULT nyelvek jutnak eszedbe, hiszen ezeket tanultad, nem pedig csak rádragadt. A nyelvtanuló perspektívájából látod a nyelvet, és automatikusan ahhoz a nyelvhez hasonlítod, amit szintén így közelítettél meg.

2015. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert gondolom, németül vagy angolul tanultál, és azok logikáját vetíted rá az újonnan tanult nyelvekre is.

Kb. mint amikor héber nyelvtanfolyamon rácsodálkoznak, hogy "hol a létige?"...

2015. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Van egy elmélet, miszerint az uráli nyelvcsalád legközelebbi rokona az indoeurópai nyelvcsalád. Azaz, hogy pl. a magyar nyelv közelebbi rokona az angolnak, vagy az orosznak, mint mondjuk a kínainak.


Szerintem van benne valami, ha angolul vagy oroszul tanulsz akkor kb. az jön le, hogy "nahát máshogy kell mondani dolgokat, de előbb-utóbb csak megtanulom", ha meg ránézel a kínai vagy egy amerikai indián nyelvre akkor dob egy bukfenced az agyad és nem érted, hogy emberi lény hogyan képes így gondolkodni.

2016. nov. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!