Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon gáz hogy nem tudok...

Nagyon gáz hogy nem tudok semmit angolból?

Figyelt kérdés
4 hónapja tanulok angolt a suliban, heti 12 órában. A nyelvtan rész jól megy, de a szóbeli.. A hallgatást, a kiejtést nem tudom. Ma is feltett a tanárnő egy kérdést a szövegről, hogy mit gondolok.. és nem tudtam megfogalmazni. Aztan csesztet a tanár,hogy milyen hülyeséget mondtam, és az osztálytársak is csak néztek hülyén. Olyan égés volt. Szerintetek nagyon gáz?

2015. dec. 11. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd belejössz. A fél osztály nyilván már tanult évekig, úgy könnyű. A tanárnak nem lenne szabad leégetnie az osztály előtt.
2015. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt mondod, semmit nem tudsz angolból, utána ne írd le, hogy a nyelvtan jól megy.
2015. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: de a tanár ilyen, es felek h nagyon leegettem magam..

2: a szobelibol semmit.

2015. dec. 11. 20:04
 4/16 A kérdező kommentje:
Es igen az osztaly nagyon resze angolt tanult
2015. dec. 11. 20:05
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem az segített sokat, hogy amerikai/brit sorozatokat néztem felirattal :) Próbáld ki
2015. dec. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszi a tanacsot :) en inkabb zeneket szoktam dalszoveggel.. de nem sokat segit. Amugy az a vicces az angoltanarban, hogy mindig azokat szolitja fel az olvasashoz akik mar tanultak, jo a kiejtesuk.. nem am azokat, akiknek szukseg lenne ra.
2015. dec. 11. 20:33
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a tipikus :D
2015. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"mindig azokat szolitja fel az olvasashoz akik mar tanultak, jo a kiejtesuk.. nem am azokat, akiknek szukseg lenne ra."


- Mert mit fejlődnél, ha hangosan olvasol az osztály előtt? A kiejést nem ezzel tanulod meg, viszont a haladóbb tanulók több jó példát, gyorsabban megmutatnak a helyes kiejtésre.

2015. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát részben a tanár hibája is. Ez a fajta leszólás a részéről elég kiábrándító a nyelvtanulásban. Igazából minden nyelvtanuló átesik ezen a problémán, amit te. Írásban lehet, hogy jól produkál, mert ott van idő végiggondolni, de a szóbeli kommunikáció nehézkes. Szóban jóval kevesebb idő jut mindenre, mint írásban. Ráadásul ugye angolnál a kiejtés nagyon eltér az írástól. A baj az, hogy sokan nem mernek megszólalni idegen nyelven. A hibázás pedig ilyenkor természetes. A tanár dolga javítani lenne a hibás részeket, nem pedig leszólni emiatt.

A nyelvet egyszerre kell szóban és írásban elsajátítani, mindkettő nagyon fontos.

Előttem lévők jól írták: nézzél angol nyelven sorozatokat, olvass angol nyelvű oldalakat (ez az írásbeli kommunikációt, és a nyelvtudást fejleszti). És ha nézel mondjuk filmeket, akár szórakozásból, ne szinkronnal nézd őket, hanem felirattal. Közben persze próbálj odafigyelni az angol kiejtésre, mondatra. Idővel már azt is észre fogod venni, ha az angol és a magyar szöveg eltér egymástól, sőt azt is, hogy miben.

Aztán persze, ha már kicsit jobb a nyelvtudás, akkor lehet szintet lépni, és akkor angolul nézed angol felirattal. Hidd el, úgy lehet igazán sokat tanulni.

És ha leülsz mondjuk egy számítógépes játékkal játszani, akkor ne ugord át az introkat, hanem nyomd be a feliratot, és próbáld megérteni, miről van szó. Még játék közben is lehet a nyelvet tanulni!

Szerencsére az angol elég általános és elterjedt nyelv, és rengeteg minden van fent angolul - mondhatni, szinte minden.

És próbálj keresni valakit, aki jó angolos, és hajlandó veled beszélgetni. Ez azért fontos, mert nem elég hallani a szöveget, meg kell szólalni az adott nyelven. Ez csak akkor működik, ha szó szerint bele vagy kényszerítve. Ezért szükséges valaki, akivel angolul tudsz társalogni. Gondolkozz el, ki lehet ilyen az ismerettségi körödből!

Ha nincs senki, az sem baj. Vannak kifejezetten ilyen célú klubok, helyek Budapesten, ahol összejönnek ismeretlen emberek, és angolul beszélgetnek. Új emberekkel ismerkedsz, és még a nyelvet is tanulod. Neten rákereshetsz, hol van ilyen.

De a lényeg: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

És ne hagyd, hogy a negatív vélemények befolyásoljanak.

Ja, és 4 hónapja tanulod. 4 hónap alatt nem lehet egy komplex nyelvet megtanulni, ez lehetetlen. Szóval ne akarj csodát, hogy majd két hónap, és úgy beszélsz mint egy született bristoli... Csak szép fokozatosan.

2015. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen a tanár hibája, sajnos van ilyen. Nem is értem, hogy lehet ilyen pedagógus, teljesen alkalmatlan a pályára.

Tekintetbe kéne vennie, hogy az előismereteid mások mint a többieké, és ennek megfelelően segítőkésznek lenni.


Mindenesetre gyakorolj sokat, nézz angolul filmeket, akár felirattal, hogy szokja a füled a kiejtést.

Ha van a családban olyan, aki jól beszéli a nyelvet, akkor beszélgessetek napi szinten angolul.


Ha van olyan az osztályban, akivel jóban vagy, kérd meg hogy segítsen neked, és előbb-utóbb majd belerázódsz. Először mindenki így kezdi. Keserves kínlódás az egész, de kemény munka és kitartás árán helyes célhoz vezet.

2015. dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!