Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » In this essay/paper/thesis I...

In this essay/paper/thesis I shall examine the. Ez így helyes?

Figyelt kérdés

Komplett kidolgozott tételt töltöttem le az internetről, amiben ez volt. Viszont a shall-t nem tudom mennyire ajánlatos használni egy nyelvvizsgán mert kissé elavult nem? Mit mondjak helyette? I am going to examine? Vagy i will examine? Nem furcsa így? Hogy hangzana jól?

A válaszokat köszönöm.



2015. dec. 16. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
In my thesis I'm going to focus on/ examine/ discuss... a helyes.
2015. dec. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 San Bernardo ***** válasza:
73%

A "going to" is jó, de gyakori a jelenidő is, ha ezt nem egy későbbi dolgozatról írod, hanem mondjuk az adott dolgozatban, cikkben, tanulmányban van, akkor a bevezetőben nagyon is gyakori a jelenidő, pl.:


In this paper I focus on / ... I (will) discuss... stb.


A shall/will közül még a brit használatban is a will a jobb (az amerikaiban mindig), mivel szándékosságot fejez ki. De javasolnám a Simple Present Tense-t, az egyszerű jelenidőt.

2015. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A sima jelen csak a jó, mert nyilvánvalóan a dolgozat általános igazságokat tartalmaz.


I examine/explore/research/review/survey/appraise .... in the thesis.

2015. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, bocsánat, rossz hírem van, megkérdeztem valakit, ezt így kell. Shall-el.


Mondjuk az már gyanús lehetett volna, hogy: komplett kidolgozott tételt töltöttem le... :)

2015. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

(Az ELTE honlapon olvasható: When writing up your thesis follow the suggestions of the MHRA Style Guide.


Az MHRA lapon meg olyan dolgozatok találhatóak, ahol shall van. No persze nem bogarásztam végig mindent, mivel én mostanában nem kívánok írni.)

2015. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a shall az mégis csak rendben van. Igen azért kérdeztem rá, mert kicsit elbizonytalanodtam. Kit kérdeztél meg egyébként? Tanárt?
2015. dec. 18. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akartalak becsapni, tényleg teljesen úgy emlékeztem, hogy ilyen esetekben "goiong to" (oly logikusnak tűnt, a saját szakdolim meg persze nem találom... pedig a jövő időből írtam:))).

ELTE-vel természetesen nem vitatkozhatom, de körülnéztem a hálón olyan 90-100 találat erejéig... azok 90-95%-a egyszerű jelen. A maradékban megtalálható minden:

- I would like...

- I am examining...

- I am going to discuss...

- I will focus on...

- I shall explain...

"shall"-ből mindössze három volt, folyamatos jelenből valamivel több, és a "will" állt a második helyen az egyszerű jelen után.

Ha az ELTE a "shall"-t fogadja el, akkor azt kell írnod, amúgy meg szerintem kérdezd meg a témavezető tanárod, ő csak tudja, mit akar.

2015. dec. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"kérdezd meg a témavezető tanárod" valóban az a legbiztosabb.
2015. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyes, de egyébként sokszor passzívban is mondják, In this paper xy will be examined/discussed. Ez formálisabb, egyébként ez a helyes-nem helyes dolog pedig nagyon relatív és beszélőtől függ, egyik sem kimondottan rossz.
2015. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!