Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gondolkodom az ELTE turkológia...

Gondolkodom az ELTE turkológia vagy spanyol szakán. Érdemes oda menni, és baj ha előtte nem tanultam még az adott nyelvet?

Figyelt kérdés
Én még nem tanultam ezeket a nyelveket,de vonz mindkettő kultúrája,nyelve egyaránt.Mekkora az elvárás? Turkológia szakon igaz,hogy arabot is kell tanulni?Ha vannak saját tapasztalatok,akkor azt is írjátok le . :)

2015. dec. 18. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
A turkológiát nem tudom, de az biztos, hogy spanyolra csak emelt spanyollal mehetsz, úgyhogy szerintem kijelenthetjük, hogy baj, ha előtte nem tanultad a nyelvet :D Egyébként érdemes- nem érdemes... Ha érdekel, menj, viszont nem árt, ha tudod, hogy jóval többen kerülnek ki nyelvszakos bölcsészek, mint amennyire effektíve szükség lenne.
2015. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Turkologiara ugy tudom nem.kell elozetes nyelvismeret. Az ilyen nyelvek elsosorban gazdasagi vegzetseggel piackepesek TCS, GE,Morgan Stanley is mindig keres gazdasagi végzettségű angol+ más nyelvű embereket.
2015. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!