Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azokat kérdezem, akik felsőfok...

Azokat kérdezem, akik felsőfokon beszélnek angolul. Hogyan tanultatok?

Figyelt kérdés
Én nem jutok, vagy csak nem érzem, középről felsőre bármennyit tanulok se. Kezdek nagyon elkeseredni, és úgy érzem, hogy velem van baj, pedig a legtöbb szabadidőmben tanulok, olvasok, fordítok stb.
2015. dec. 19. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mióta tanulsz angolt?Mennyi ideig tartott a középfokot elérni?

És,mióta készülsz,tanulsz felsőre?

Azért kérdezem mert más ha pl. 1 hónapja és az is más ha egy éve.


Azt viszont nem értem hogy miért ne lenne eredménye annak amit csinálsz.

Ha a kérdéseimre válaszolsz,akkor bővebben tudok írni.

2015. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van aki kijavit, gyakorolal bele, aki jobban tud nalad?

Lehet, hogy nyelvkornyezetben lenni egy kis ideig ad a meg a lokest/eredmenyt.

2015. dec. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

- anglisztika szakos hallgatok (eszméleten sok apró részletet is tanulnak)

- két tannyelvű gimnáziumban kezdték a nyelveket tanulni (itt sokszor anyanyelvi tanárok a szerelők)

- külföldön éltek, anyanyelvi szinten beszélők között

Talán ezek a leggyakoribb okok a felsőfokon beszélők között, de otthoni keretek között is ellehet jutni erre a szintre. A filmnézés kiváló szinten tartáshoz, szóval ha vannak kedvenc sorozatok akkor azokat mindenképpen nézd meg, illetve mobilon is vannak ingyenes alkalmazások kiválóan leírva az angol nyelvtan. Torrent oldalon ha van regisztrációd onnan is letölthetsz könyveket. Gaál Ottó angol könyve [a torrent verzió itt nem olyan jó minőség] ha végigcsinálod tényleg begyaktortatja veled a mondatalkotás készségét, még ha eleinte túl könnyűnek is tűnik, tudom, hogy nem felsőfokú nyelvvizsgát írtál, hanem szintet, de ez mindenképpen irányadó.

3000 angol kifejezés c. könyvet én megvásároltam használtan, rumour has it = azt híresztelek, és hasonló dolgok találhatók a könyvben.

Felsőfokon az lesz angolból, aki gond nélkül alkalmazza az angol nyelvtant gazdag a szókincse, ÉS az olyan kifejezéseket is megtanulja amelyek nem jönnek logikusan, ebben a könyvben pont ilyenek is vannak. 2000 ft-ért vettem :)

Gyakran találkozok külföldiekkel itt Budapesten, az angol anyanyelvűek természetesen értik mit mondok, meg is dicsérnek, de pl: spanyol-francia stb akik tanulták a nyelvek határozottan mondhatom, hogy egy közepes középfokú tudás elég ahhoz, hogy eltudj velük beszélgetni kb. minden témában :)

Szóval mindenképpen fontos, hogy tisztázd mi a célod azzal, hogy felsőfokon akarsz beszélni. ''Majd jó lesz valamikor'' ez nem indok. Diplomához kell, vagy kommunikálni az itt lakó külföldiekkel vagy külföldre akarsz menni. [?] A filmnézés -> szövegértés és hallásértés készséges fejleszt tematikus filmek akár felsőfokig is. A könyv amiket írtam -> beszédkészség, szövegalkotás. Mind a 4 területet felsőfokon kell 'művelni' akkor biztosan egy nyelvvizsga sem jelenteni gondot, de a nyelvvizsgára való készülés még pluszban is szükséges attól függően melyik központhoz mész. Valahol 2 levelet kell írni, valahol inkább szövegeket kell érteni vagy lefordítani. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert (:

2015. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mit csinálok?

- Nagyon sok sorozatot (Road to Avonlea, Sex and the city, miss Murpel,Revenge, Once Upon a time stb.) néztem az elmúlt két évben. elsőt-márosikat 3-4-szer is.

Fordítok mondatokat, a kreatív angol nyelvkönyv 1 könyvét bemagoltam, január óta járok magántanárhoz, 8 hónapig heti 5*, napi másfél óra. Sokat olvastam, de az nagyon szépen megy is. Szerintem az a legnagyobb baj, hogy elfelejtem a dolgokat, pl. nagyon szépen tudtam használni a should have done, would have done alakokat, amikor tanultam ezeket a mondatokat, de kiesnek az agyamból. Ahogy valamivel egy kicsit feltornázom magam, amit meg régebben tanultam elfelejtem. Ez kész téboly...

2015. dec. 21. 15:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: mióta?, 7-8 éve, de mindig abbahagytam, most viszont folyamatosan nyomom 1 éve.
2015. dec. 21. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit régi a kérdés, de azért még válaszolok :D Szerintem addig nem fog menni, amíg úgy fogod fel, mint a klasszikus értelemben vett tanulást. Anglisztika szakos hallgató vagyok, úgy, hogy 9.-es koromban kezdtem egyáltalán angolul tanulni. Igazából nem tudom pontosan, hogy sikerült ennyi idő alatt feltornáznom magam, de mikor már volt egy alaptudásom (2-3 évnyi tanulás után), elkezdtem minél többet angolul olvasni, filmezni, sorozatozni, stb. Elkezdtem angolul gondolkodni is :D Szerintem is sokat segít a filmnézés, illetve a sorozatozás, mert abban életszerű párbeszédeket hallhatsz, és egy idő után a nyelvtani szerkezetek is zsigerből fognak jönni. Ami nekem bejött, hogy felirat nélkül néztem. Tudom, elsőre ijesztő, de ha találsz a szintednek megfelelő anyagot, akkor hamar sikerélményed lesz + kénytelen vagy tényleg odafigyelni, nem csak olvasni a feliratot. Amit még ajánlani tudok, azok a Youtube videók. Keress angol nyelvű Youtubereket (nem tudom, fiú vagy lány vagy, mennyi idős, stb., úgyhogy nem tudok konkrétat ajánlani), mert az még életszerűbb, mint a sorozatok.
2016. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!