Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet könnyebb...

Melyik nyelvet könnyebb egyedül tanulni: olaszt vagy franciát? Melyikből lehet könnyebben eljutni középfokra? (Angolul felsőfokon beszélek. )

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 11:44
 1/3 anonim válasza:
az a baj, hogy az angol nem segit egyik nyelvnel se:/ a francia es az olasz egyebkent nagyon hasonlo,mind nyelvtanba,mind szavakba,egyiket a masikbol konnyu megtanulni. en azert ajanlanam inkabb az olaszt,mert ott nem olyan nehez a kiejtes,mint a francianal.
2013. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy az angol germán, míg az olasz, francia, spanyol, stb. újlatin nyelvek.


Csak azért írtam az angolt is, hogy azt ne ajánlják, illetve az mellé kell egy újlatin nyelvet megtanulnom középfokra.


Még egy kérdésem van:

Ha megtanulom az olasz nyelvet (elsőnek olyan kell, amiből viszonylag hamarabb el lehet jutni középfokra, illetve lehet egyedül is tanulni, ritkán kapva segítséget), azután könnyebb a spanyol és francia is?


Vagy ezt a 3 újlatin nyelvet milyen sorrendben lenne érdemes megtanulni?


olasz, francia, spanyol


vagy


olasz, spanyol, francia, stb?

2013. okt. 6. 12:27
 3/3 anonim válasza:
az olasz és a spanyol nagyon hasonló, én ezeket egymás után tanulnám, és aztán a franciát
2013. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!