Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt így lehet vagy túl nehéz...

Ezt így lehet vagy túl nehéz lenne?

Figyelt kérdés

Franciát tanulok (középfok felett vagyok már,és amúgy maga a nyelv jól megy de még fejlesztem) és szeretnék még több újlatin nyelvet tanulni.Az jó lenne ha elkezdeném az olaszt és a spanyolt egyszerre?Könnyebb lenne valamivel a francia miatt?

És,vajon inkább segítene vagy hátráltatna a hasonlóság?


Melyik a jobb?

-Ha tanulom mind2t egyszerre,de egy tempóban,és lassan.Közben megfigyelhetném hogy fejez ki egy dolgot z egyik nyelv és hogy a másik.

-Vagy tanuljam meg először az egyiket(akkor kicsit gyorsabb tempóban) és majd aztán a másikat.



2015. dec. 19. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hülyeség olaszt és spanyolt együtt tanulni, mert könnyen szardiniai lesz belőle.
2015. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha lehet, ne keverd a dolgokat.

Fejleszd a franciát felsőfokra, aztán kezdd el az olaszt vagy a spanyolt.

Amikor az első már jól megy, akkor kezdj csak bele a harmadikba!

Kell egy bizonyos idő, míg megérted a nyelvek struktúráját, és globális rálátásod lesz a használatukra.

A két nyelv valamennyire - ha nem is annyira, mint ahogy ezt itt sokan állítják - hasonlít egymásra, könnyű öszzekeverni a szerkezetüket, ha egyszerre ugrasz neki a kettőnek.

2015. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A francia és a spanyol szerintem nem hasonlitanak annyira hogy ossze lehessen keverni őket... mondjuk en anyanyelvi szinten beszélek spanyolul de elegge kulonbozok szerintem
2016. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!