Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a német nyelv?

Mennyire nehéz a német nyelv?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lehet elsajátítani legalább társalgási szinten? (tudom, hogy egyénfüggő, de egy átlag érdekelne)

2015. dec. 6. 20:37
 1/2 mikeXxX válasza:
Szerintem kb: 1 év minimum ! DE hajrá én is rajta vagyok :D
2015. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A németben sok a kivétel, nagyon kötött a mondatszórend, ezért nehéz. Ennél a nyelvnél az elején találkozik az ember a nehézségekkel. Ha szorgalmasan tanulsz, túljutsz az elején, az összes nyelvtant megtanulod, felfedezed a logikát, utána már nem is olyan nehéz.

Azt vallom, a nyelvvel mindennap foglalkozni kell. Ha másért nem is veszed elő egy 15 perces "átolvasás" mindenképp szükséges. Én így tanultam meg hétről hétre több száz vagy akár ezer szót. Nem tettem egyebet, csak reggeli, ebéd, vacsi közben olvasgattam a "szószedetet". Egyszer csak azt vettem észre, hogy minden nehézség nélkül megtanultam a szavak 80 %-át.

2015. dec. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!