Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul,...

Hogyan tanuljak meg angolul, ha tanfolyamra nem tudok járni és nézd a tv-t hallgass zenét módszerrel nem járok sikerrel?

Figyelt kérdés
2008. szept. 15. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Az utazz ki módszer se jó, mert nincs rá pénzem és itthon babázom.
2008. szept. 15. 11:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg módszer van a nyelvtanulásra, teljesen személyfüggő, hogy kinek mi jön be.

Ezt nem igazán értem, hogy "nem jársz sikerrel" tévénézés közben, vagy zene hallgatással. Az anyanyelvedet is úgy tanultad meg, hogy figyelted, mikor mit mondanak az emberek, észlelted a kontextust, elkezdted utánozni az embereket, és szinte rád ragadtak a szavak. Ugyanez menni fog az idegen nyelvnél is. Olyan nincs, hogy ez a módszer ne működjön, csak ha bebeszéled magadnak, hogy te úgysem tudsz megtanulni az adott nyelven, mert béna vagy, stb.

2008. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam alatt, hogy nem hallom a szavakat, mondatokat meg abban, amiket mondanak. Nem tudom, nem hallom, hogy hol a szó eleje és vége...na, persze azt sem, hogy mit jelent, de lehet,hogy ez a kisebbik gond. :O(
2008. szept. 15. 15:07
 4/7 anonim válasza:
Én szerintem az a legjobb ha előbb a szavakat tanulod meg, mondjuk napi 35-40-et. Így egy idő elteltével a tv-ből is kihallod ha odafigyelsz. A nyelvtanra meg így talán magadtól is rájössz, bár angolból a neten vannak nagyon jó nyelvtanok. De szerintem a szavak a legfontosabbak mert pl. azt is onnan tudod, hogy mikor ing vagy mikor to, ha ismered a szót. És még rengeteg ilyen van. Remélem érthető voltam, sok sikert!
2008. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kezdésnek egy sima nyelvkönyvet javaslok, abból alap nyelvtani szabályok és sok szó megtanulható, ezután jöhet zene, tévé, net.

Vannak ezek a párszáz forintos "Tanulj gyorsan..." típusú könyvek.

2008. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy nyelvkönyv vagy valami ami megtanítja a nyelv alapjait az elengedhetetlen. Ha bevágod az általános iskolai angol alsós anyagát akkor utána már tudsz magadtól fejlődni. Én például teljesen egyedül tanultam angolul, és húsz évesen már közel anyanyelvi szinten beszélem az angolt. Filmek, játékok, internet, számítógép, minden angolul van körülötted, ha ismered az alapokat utána már csak nyitva kell tartani a szemed és a füled, idővel belemászik a fejedbe a tudás.


Pár dolog:

Hallgass zenét: hülyeség, sok dal dalszövegének egy-egy szavain még az angol anyanyelvűek is vitatkoznak, zenéből nem épp hatékony angolt tanulni

Filmek: Angol felirat. De tényleg. Hacsak lehetőséged van az angol hangot ÉS feliratot válaszd.

2008. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Bocs az off-ért, de hasonló cipőben járok, mint Te. Azóta sikerült vmilyen módszerrel előbbre jutnod?
2010. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!