Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes egynyelvű szótárból...

Érdemes egynyelvű szótárból tanulni a szavakat?

Figyelt kérdés
Van olyan könyv vagy weboldal, amiről érdemes tanulni?

2015. dec. 22. 02:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Miért tanulnál szótárból szavakat, amikor két kattintás pl. egy angol nyelvű cikk vagy egy videó?
2015. dec. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

"Miért tanulnál szótárból szavakat, amikor két kattintás pl. egy angol nyelvű cikk vagy egy videó?"


Mert például hiába van ott egy cikk vayg egy videó, ha semmit sem ért az illetö belöle. Ugyanis csak akkor tudsz valamit emgérteni, ha legalább is a szavak nagyobb részét ismered, ha több mint a fele szó ismeretlen, akkor semmit nem tudsz belöle értelmezni.


A cikk/videó akkor hasznos, ha már megvan az alapszókincsed meg a nyelvtani ismereted és ezt szeretnéd bövíteni.

2015. dec. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Egynyelvű szótár?

Megtanulod idegen nyelven a szavakat, ám nics feltüntetve magyarul?

2015. dec. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

"Mert például hiába van ott egy cikk vayg egy videó, ha semmit sem ért az illetö belöle. Ugyanis csak akkor tudsz valamit emgérteni, ha legalább is a szavak nagyobb részét ismered, ha több mint a fele szó ismeretlen, akkor semmit nem tudsz belöle értelmezni. "


- Akkor van ezernyi könnyített anyag. De a szavakat nem szótárból tanulod, hanem szövegkörnyezetből, hogy látod, hogyan használják. Má az elejétől így kell tanulni, különben unalmas magolás lesz, és félő, hogy megunja az ember.

2015. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van minimális szókincsed akkor igen.

Mert különben hiába van körbe írva, vagy van ott egy szinonimája, ha nem érted.


Egyébként tényleg unalmas szavakat magolni.

Én úgy szoktam (mivel már nem vagyok iskolás, így nincs nyelv órám), hogy olyan dolgokat keresek, amik engem érdekelnek.

Pl. matek feladatok német nyelven. Így ha van amit nem értek (és van elég sok), akkor azt az ábrákból, vagy a feladat típusból is ki tudom következtetni, ezért csak kevés szónak kell utána járnom.


Plusz nagyon a képek maradnak meg bennem, ezért képes szótárból szoktam még szavakat tanulni.

De nem kötelező módon, hogy cica, kutya, szék stb, hanem ami engem éppen érdekel.


Így egy példa mondatban mondjuk nem az van, hogy a kutya az udvaron kergette a macskát, hanem mondjuk az, hogy a csikóhal az akváriumban békésen úszkált.


"Van olyan könyv vagy weboldal, amiről érdemes tanulni?"


Milyen nyelvről van szó?

2015. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem igen, de olyanból,ahol példák és definíciók is vannak.

Nos én úgy látom,hogy a kétnyelvű szótárak legnagyobb problémája az,hogy nem írják le magát a fogalmat,amit az idegen nyelvű szó takar, csak azt, hogy milyen magyar szavaknak fordítsuk őket.

Tehát, amikor az angol-magyar szótárban leírják egy szó jelentését magyar szóval, akkor az nem igazán pontos, mert pl.: a cake gyakorlatilag száraz lapos,korong alakú vmit jelent,ami leginkább sütiként ismert,de lehet akár csizmára száradt kérges sár is.Ezért ,ha egy angol azt mondja ,hogy cake,de nincs ott süti,se sár,de van egy lapos korong alakú kérges,száraz hús,akkor valószínű arra gondolt.


Persze meg lehet tanulni egy szó összes jelentését is szóról szóra,de a helyes szó választásában szerintem ez sokat segít, főleg,ha több szó közül választhatsz.


A másik javaslatom,ha megvan a szó jelentése és elég példamondatot láttál,akkor nézd meg cikkekben is stb.,majd próbálj vele saját szókapcsolatokat alkotni(nem feltétlen teljes mondatokat).

2015. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerűbb válasz az, hogy egy bizonyos fokú nyelvtudás felett csak egynyelvűből szabad.

A kiegészítés meg az, hogy csak nem pókhálósodik be az angol-magyar szótár sem, mert fordításkor ritkán van a embernek annyi ideje, hogy az angol nyelven befogadott fogalomra mintegy magyarázatként egy legjobb magyar szót találjon kiküszöbölési eljárással vagy bárhogy. :)

2015. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha kezdő vagy szerintem felesleg az egynyelvű. Nem fogod érteni, ha nincs ott magyarul.
2015. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként angol nyelvről van szó, és nagyjából olyan B1-es szinten beszélek.
2015. dec. 22. 12:55
 10/13 anonim válasza:
100%

Én is B1 nél járok és B2 minimum a cél!

Most érzem azt, hogy már jöhet az egynyelvű, kb. 3-4hete vettem egyet 300Ft ért a bolhán :)

Kinézetre, mint a vadi új :)

Szerintem B1 alatt felejtős!

2015. dec. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!