Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni angol...

Fel lehet készülni angol középfokú nyelvvizsgára áprilisig?

Figyelt kérdés
DExam nyelvvizsgára szeretnék menni, középfokú, írásbelire. 2014 májusában már voltam nyelvvizsgázni az EURO Nyelvvizsgaközpontnál, de nem sikerült. Az írásbeli 1%-on múlt, az olvasás miatt, az lett csak 39%-os, a levélírás jól ment. Viszont 2014 tavaszától sokat fejeltettem, bár a levélírástól nem félek, sokkal inkább az olvasástól, ami még mindig nehézkesnek tűnik. Próbáltam megoldani néhány feladatot, de nem ment, ami lehet azért is, mert kiestem a rutinból. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek április 23-i vizsgára fel lehet készülni, vagy hagyjak több időt? Ti hogy látjátok? Most csak írásbelire mennék, a szóbelit ősszel csinálnám meg.

2015. dec. 23. 22:27
 1/3 anonim válasza:

Ez elég nehéz kérdés, mivel csak annyit tudunk, hogy szinted véleményed középfok körül jár, de hogy konkrétan milyen ismeret áll mögötte azt nehéz így megállapítani. A DExam-ot sajnos nem ismerem, viszont a 2014 május az már elég régen volt.

Amit tudsz tenni:

1. Neten keresel szintfelmérő sorokat, szerintem biztosan találsz megfelelőt, azt megoldod és kijavítod magadnak, segít a szint meghatározásában. A szóbeli részt nyelvtanár által tudod felmérni, tudomásom szerint ezt ingyenesen vagy kis összegért meg tudod tenni.


2. Ha tényleg közel jársz a középfokhoz, akkor az áprilisi vizsga reálisnak tűnik. Ehhez azoban érdemes vállalni heti kétszr 90 perc aktív nyelvtanulást, lehetőleg nyelvtanári segítséggel.


Sok sikert!

2015. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, fel, az még sok idő. Minden meglévő tudás elő fog jönni.
2015. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is áprilisban tervezem az angol középfokot, esetleg előtte lenne kedved angolt gyakorolni? :). elég írásban, nem ragaszkodom a szóbeli beszélgetéshez. :D
2016. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!