Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 4 hetes nyelvtanfolyamon...

Egy 4 hetes nyelvtanfolyamon (hetente 2x, alkalmanként 3x 45 perc) mennyire lehet jól megtanulni egy nyelvet? Vannak előismereteim, van némi fogalmam a nyelvtanról, néhány szót is tudok, szóval nem kezdeném nulláról.

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem sokat. Bemutatkozás, köszönés, néhány a legfontosabb témakörök közül. Azt felejtsd el, hogy 4 hét alatt heti 6 tanórával különösebben magadévá teszel egy nyelvet. Ennyi idő alatt még csak "ismerkedni" kezdesz az adott nyelvvel. Alalmanként kb. egy leckével számolhatsz, az 8 lecke egy kezdő tankönyvben mondjuk. És akkor az már egy elég tempós haladás, hiszen szavakat, nyelvtant is kell tanulni közben, gyakorolni kell. Szóval a heti 6x45 percen kívül még nyilván van otthoni meló is.


Mondom, ennyi idő alatt elkezdesz ismerkedni a nyelv logikájával, dallamával, ilyesmi.

2010. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Max alapfokon. A csoportban tanulás amúgy is szinte pénzkidobás, a leggyengébb mindig visszahúz.
2010. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két hete voltam német alapfokú vizsgán. Középsuliban tanultam négy évig, aztán hat év kimaradt. Vizsga előtt hetekig tanultam intenzíven, csináltam próbafeladatokat is. A vizsga nagyon kemény volt, nehezebb, mint a próbafeladatok.


[link]


Itt a mintateszt. Ha ezt valaki megcsinálja négy hét után heti 6x45 perc tanulással, akkor megeszem a kalapom!


Én ennél sokkal többet tanultam a vizsga előtti 4 hétben úgy, hogy szavakat már nem is tanultam, csak olvastam, magnóztam, és feladatokat csiáltam, mégsem vagyok biztos benne, hogy sikerült a vizsgám.


Nézzétek meg a szövegértések szókincsét! Nem egyszerű alapfokhoz képest! Az alapfokú nyelvkönyv szövegei semmi gondot nem jelentenek nekem, de a vizsgafealdatok igencsak feladták a leckét.

2010. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Középszintre is meglehet tanulni egy nyelvet így nulláról. Én meg tudnék. Feltéve:


-egyedül vagy a tanárral

-nincs más dolgod, és az órákon kívül is sokat és JÓL tanulsz

-tudsz már valamilyen más idegen nyelvet (az első idegen nyelvet a legnehezebb tanulni, utána minden rá következő egyre könnyebb, tudni kell hogy kell tanulni)

-plusz még egy-két trükk

2010. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez összevissza 24 óra. Semmi. Nulla. A legeslegrövidebb kurzus is 32, egy tankönyv nyelviskolában 120. Tehát ez 1/5 tankönyv.
2010. márc. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez 18 óra ha tudsz számolni...


De alap hogy nem ott tanulod meg hanem otthon tanulod meg, ezek inkább csak konzultációs időpontok mondjuk egy magántanárral.

2010. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te 65%! Én tudok számolni, te viszont nem tudsz olvasni! A tanórákat 45 percben számolják. 45 perc=1 óra! És szó nincs magántanárról! Tanfolyamról van szó. A magántanár nem négyhetes nyelvtanfolyam!
2010. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!