Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnék elkezdeni egy új...

Ha szeretnék elkezdeni egy új nyelvet, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Valami manapság használatos nyelvet szeretnék, mondjuk arab, orosz, kínai, stb.? Melyik az, ami viszonylag könnyen tanulható(nem feltétlen az előbb felsoroltak közül)?
2015. dec. 27. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha (legalább) angolul már pöpecül beszélsz, akkor én az oroszt és/vagy a kínait javasolnám. De attól is függ, hogy mik a céljaid vele.
2015. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen nyelven beszélsz?

Szerintem az angol az alap. Utána jöhet a német és a francia. És majd utána válassz a felsoroltak közül. Oroszul tanultam, az nagyon nehéz az angolhoz képest, de nagyon érdekes és nagyon tetszik.

2015. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

angol, német, francia, spanyol

Ezek a leghasznosabbak szerintem.

2015. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Angolbol mar van kozepem, felsofokra kezdek lassacskan keszulni. Rendvedelmi szempontbol erdekelne. Az oroszt szuloktol, ismerosoktol ismerem, hallomasbol tudom, hogy a ragozas nehez. Nemetet semmikepp nem szeretnek, tanultam par evet, de sehol nem tartok vele, es nem is szeretem. Mindenkeppen valami konnyebben tanulhato keleti nyelvet szeretnek, a vilag arrafele terjeszkedik, ezert tartanam fontosnak elsosorban ezt a harmat.
2015. dec. 27. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azok mind nehezebbek a németnél :)

Tanulj akkor horvátot. Az könnyebb, mint az orosz egy kicsit.

2015. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a nehezsege miatt nem tartottam sehol a nemettel, hanem inkabb a rendszertelensege miatt, meg hogy nem volt rendesen oktatva. Az arabbal mi a helyzet? Gondolom az irast nehez elsajatitani, de a nyelvtana milyen igeidok es ragozas szempontjabol?
2015. dec. 27. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!