Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz alapfokú nyelvvizsgára...

Olasz alapfokú nyelvvizsgára mi a követelmény? Melyik igeidők kellenek? Az Origót vagy a BME-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Diplomához kéne, de nagyon szenvedek ezzel a nyelvvel, pedig állítólag egyszerű...hát nem tudom. Elég bonyolult a nyelvtana...
2010. márc. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

bocs, sztem az olasz az egyik legkönnyebb nyelv. csak vackok a könyvek. nem próbálsz a neten utánajárni az igeidőknek?


a kijelentő mód sztem tuti kell. (én kfokra mentem azonnal, nem tudom, mi kelll alapfokból. a móricz-féle könyv anyaga sztem az origo nyelvviszgára épül, ott meg van húzva a határ a tananyagban az alapfok végén.)

2010. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy válaszoltál! Akkor velem van a baj, hogy nehezen megy:) Az angol valahogy könnyebb volt...

Én a Progettoból tanulok, de megvan a Móricz könyv is, akkor azt is átnézem. A neten is szoktam keresgélni, de a követelmény sehol sincs ott (a BME-nél van fenn próbateszt legalább, de jó lenne valami az Origo-hoz is). Milyenek voltak nálad a vizsgáztatók? Én eléggé félek tőlük...

2010. márc. 25. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia ha segítségre van szükséged írj itt vagy privátot, szivesen segitek :)
2010. ápr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia Kedves második válaszoló! :)

Azt szeretném csak tudni, hogy milyen igeidőket és nyelvtant kell tudni a Rigós alapfokra. Sajna nincs fenn a honlapjukon (vicces, de még az eszperantó is fennvan...) Én eddig csak 6 igeidőt tanultam, gondolom ez kevés (egyszerű jelen, passato prossimo, imperfetto, trapassato pr, future, future composto). Na ezekben sem vagyok profi:), de gondolom kell még sok minden. Sajnos a szókincsem elég gyatra, ezért szeretném tudni, hogy szerinted mi a min. elvárás a szóbelin:) Köszi!!!

2010. ápr. 9. 10:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még az imperativo és a condizionale semplice valamint a condizionale composto ami előforulhat igeidőkből.

Ha jól tudom ezek a Progetto könyvek ugy vannak összerakva, h első után alapfok, második után közép, harmadik után pedig felsőt tudsz tenni.

Lehet hozzá kapni szószedetet kb 2000Ft, ha azokat a szavakat bevágod, és az első (kék) könyv nyelvtanát akkor nem érhet meglepetés.

De nézz körül a Studio Italianál is, én ott raktam le még 2 éve a középfokot, az egy jó kis nyelvvizsga, csak nem tudom hogy van e náluk alapfok.

2010. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!:) Megvan a szószedet, tanulgatom...
2010. ápr. 9. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!