Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan adhatnám le a faktot?...

Hogyan adhatnám le a faktot? Milyen indokkal?

Figyelt kérdés
Sajnos hoztam egy rossz döntést és német faktra jelentkeztem. Angolból azonban nagyon rossz tanárt kaptam, ott nem tanulunk semmit, a német pedig olyan nehéz, hogy csak tanulok, magolok, de azt látom, hogy németül nem tudok, angolból meg nem fejlődök. Sajnos az iskolánkban csak év végén lehetne leadni a faktot, de volt rá példa, hogy valaki év közben is leadhatta. Ha én leadhatnám a németet, járhatnék angolból különtanárhoz, hiszen sokkal több időm lenne, és csak 1 nyelvre feküdhetnék rá, de arra nagyon. Most ugyanis itthon próbálok tanulni, de a német már nem motivál, sosincs kedvem tanulni, az angol pedig itthoni tanulással nem fejlődik túl gyorsan, sem elég jól. A kérdésem tehát az lenne, hogy szerintetek egy igazgatónőt hogyan lehetne meggyőzni, aki többször is elmondta már, hogy nem lehet leadni. Persze mint mondtam voltak esetek év közben, azokról nem beszélt. Már megkaptam, hogy miért nem gondolkoztam, hogy tanuljak meg felelősséget vállalni, de mindenki hoz rossz döntést, és még most igyekeznék korrigálni, mert az egész jövőm múlik most ezen, hisz ha nincsen 2 emeltem, nem vesznek fel a kinézett egyetemre, az egyik emelt pedig nyelv kellene legyen. Úgyhogy normális válaszokat kérnék tőletek, fejmosást kaptam eleget. Köszönöm!

2016. jan. 3. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában faktot leadni akkor lehetséges, ha kettő helyett 3 tárgyat veszel fel, és úgy ítéled meg, hogy mégis sok lesz, ilyenkor meg szokták engedni, hogy az egyiket "eldobd".

Németen kívül még miből jársz faktra?

2016. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Történelem, amit nagyon szeretek és jól is megy.
2016. jan. 3. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ez a kettő faktod van, akkor nem hiszem, hogy engedik majd leadni, tudtommal csak előrehozott érettségi esetén lehet olyan, hogy valaki csak egy faktot vegyen fel. Esetleg olyanban nem gondolkozol, hogy a németet lecseréled angol faktra?
2016. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, csak sajnos előző tanévben elment az angoltanárunk és kaptunk egy póttanárt akivel nem tanultunk semmit. Ebben a félévben meg van egy tanár ugyan, de rossz, és ez alatt az 1 év alatt már lehet annyit felejtettem, hogy nem bírnám a faktot, mert sokkal előbbre vannak, és lehet vannak olyan alapok amiket ők vettek, de én meg nem. Majd meglátom, hogy a csoportok tagjai mit mondanak, jók e a tanárok, és ha igen, akkor megszenvedek vele. Ha viszont nem jó tanár akkor inkább többet megyek különtanárhoz, akivel tényleg tudok haladni. Az a félelmem, hogy pl magyar fakton semmit, de szószerint semmit nem tanulnak, és félek, hogy angolon is hasonló csoportba kerülhetek, így meg csak az időm vész el.
2016. jan. 3. 21:55
 5/7 anonim válasza:
100%
Nálunk jófej igazgató volt, ha valakinek nem jött be a fakt, leadhatta. Esetleg próbálj meg beszélni te is a te igazgatóddal. Észérvekkel próbáld meggyőzni. :)
2016. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm a válaszokat :D
2016. jan. 3. 22:19
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Vagy pedig valamelyik tanároddal beszélj, aki megértő és segítőkész, és jó viszonyban vagy vele. Esetleg osztályfőnök?

Ha sok múlik ezen, esetleg iskolaváltás?

2016. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!