Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Duolingo svédtanfolyama...

A Duolingo svédtanfolyama segítségével meg lehet tanulni erős alapfokon svédül?

Figyelt kérdés

Ahogy az eddigi nyelveknél (olasz, német) néztem, a gyakorlatok szinte az egész nyelvtant lefedik és a szókincs is viszonylag nagy. Ez utóbbit egyébként Quizlet segítségével szeretném megtanulni, nekem eddig az vált be a leginkább.

Természetesen nem csak annyit szeretnék a svéddel foglalkozni, hogy végigszaladok a Duolingo tudásfán, hanem inkább lassan, de biztosan haladni előre.

Mivel a svéd elég ritka nyelv, ezért relatíve kevés segítséget tudok igénybe venni vele kapcsolatban, ezért is gondoltam a Duolingóra.


2016. jan. 5. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár szemèlyes tapasztalatom nincsen a svèddel, de szerintem egy erős alapot mindenkèppen ad a Duolingo; a nyelv hangzàsa, olvasàs, karakterek megismerèse, alapszókincs ès a hallàs àltal a nyelvtan is rögzül valamelyest. (Plusz a kommentek között sokszor èrtèkes nyelvtani hozzàfűzèseket talàlni) Szerintem ha kiegèszíted pèldàul filmekkel, sorozatokkal, olvasàssal nagyon jól megtanulható bàrmely nyelv. Èrdemes mèg az èrettsègiknèl megnèzni, van-e svèd nyelvből, onnan egy átfogò szókincset lehet merìteni ès jó, ingyenes gyakorlás. Talán a szóbeli a legproblèmásabb, ha van lehetősèged, pár órát èrdemes e cèlból venni, de online is sok beszèlgetőtàrsat lehet találni. Èrdemes mèg facebookon szètnézni valami svèd tanulócsoport után. Sok sikert neked, remèlem segìtettem valamelyest! :)
2016. jan. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem a Duolingo mellett nem kellett tankönyv, négy hónap alatt megvolt az alapfokú nyelvvizsgám. :) Utána vettem svéd nyelvű könyveket, amiket korábban már olvastam magyarul, így a szótárazás mellett sok mindent ki tudtam következtetni a szövegben az emlékeim alapján. Segítség lehet még a Lang-8 nevezetű oldal, ahol bármilyen általad írt szöveget kijavítanak anyanyelvi svédek, nekem sok nyelvtani/stilisztikai hibámat kijavították ott, illetve ami még fontos, hogy sokat kell hallgatnod a nyelvet, akkor is, ha eleinte nem értesz belőle kb. semmit. A Duolingo beszél is hozzád, tehát már az elejétől kezdve gyakoroltatja veled a hallás utáni szövegértést, de ha a Duolingoval végeztél, kezdj el esetleg YouTube-on svéd vloggereket követni, sorozatot nézni svédül angol felirattal (Welcome to Sweden - ez félig angol nyelvű, vagy a Bron is nagyon jó), illetve én újabban a hangoskönyvekre vagyok rákattanva. Két éve kezdtem el, mostanra 90%-ban megértem az élő beszédet és könyvet is szótár nélkül olvasok, Svédországban is megértettèk, amikor én beszéltem. Ha komoly az elhatározás, akkor meg lehet csinálni. Csak a legeleje nehezebb (meg a legelső 100 oldal az első könyvből, amit az online szótár mellett olvasol :D), utána viszont gyorsan beindul, mondhatni "leesik a tantusz", onnantól pedig már csak a szókincsedet kell fejlesztened. Szóval nem lehetetlen, csak kitartás kérdése. Ha úgy érzed, szükséged van még tanácsra az önálló tanulással kapcsolatban, írj nyugodtan privátban. Lycka till! :)
2017. dec. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!