Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Feliratos filmekkel mégis,...

Feliratos filmekkel mégis, hogy lehet angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Csak angol feliratot használva a kiejtés tanulásáért, vagy magyar felirattal a megértésért, esetleg mind2-vel? Mi a leghatékonyabb módszer? Nekem a kiejtéssel semmi problémám, olyan szavakat is helyesen mondok, amiket életemben nem hallottam, viszont a szókinccsel mindig bajom volt és rengeteg filmet néztem magyar felirattal, de semmi nem ragadt meg. A szavak tanulásával az a legnagyobb problémám, hogy 2-3 napig megmarad aztán elfelejtem, ha nem olyan jellegzetes kiejtésű, mint pl. az appreciate, vagy unconscious. A legfájóbb pedig, hogy olyan YouTube videókat -ahol anyanyelvi szinten darálják a beszédet- a mai napig nem értem.

2016. jan. 8. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyar felirattal arra jó, hogy fejlessze a megértést.

Én érthetőbb filmeket szoktam így nézni, azokat már felirat nélkül is megértem. Pl. drámák, akciók, thrillerek. De egy nagyon pörgős, sok beszédet, gyors beszédet, poénokat tartalmazó vígjátékot nem értek, csak szöveggel.

Angol felirattal is jó nézni, mert sokszor nem azért nem értem, mert nem tudom a szavakat, hanem nem tudom rendesen követni, hogy mit mondtak. Olvasva megy könnyebb.

Szóval szerintem az a lényeg, hogy olyat nézz, amit szeretsz. Az már részletkérdés, hogy milyen felirattal. :) Ha élvezed, akkor biztosan tanulni is fogsz belőle.

2016. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1: megnézed angolul, magyar felíratta. Hallod a kifejezéseket, miközben olvasod a magyar szöveget és összekapcsolod a mondatokat.

2: megnézed angolul, angol felirattal és olvasod a szöveget, amit már értesz - hiszen magyarul is olvastad - így rögzül a helyes íráskép és könnyebb a szavakat is örgzíteni.


Szófordulatokat, mondatokat lehet így tanulni, ami sokkal többet jelent élő beszédben, mint az, hogy tudod, mennyi alakja van a múltidőnek. Egyszerűen csak ráérzel arra, hogy mikor mit használsz.

2016. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3) Angolul nézni, angol felirattal, és amikor valamit nem értesz, megállítod a filmet, kiszótárazod, jegyzetet csinálsz belőle és vissza pörgeted, hogy ismételd, rögzítsd a szöveget.
2016. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szókincs fejlesztéséhez nem elég az, hogy halld a nyelvet. Neked is aktívan használni kéne, mert akkor nem fogod elfelejteni az új szavakat két nap alatt, jobban megmaradnak. Javaslom, hogy írj naplót angolul, vagy szerezz egy levelezőtársat, esetleg ha van lehetőséged valakivel közösen gyakorolni, akkor beszélgessetek sokat angolul!


Nekem a filmnézéssel kizárólag a hallásértésem fejlődött, de az nagyon :)

2016. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hogyha megnézed a filmet, és tényleg tetszik, akkor nézd meg újra és jegyzetelj ki kifejezéseket.

Az sokat segít a szókincsben, ha valami jellegzeteshez kötöd a szót(pl.: a film egy vicces jelenetéhez). Akár lehet vele játszani is, hogy a szereplőkkel együtt mondod a szöveget, vagy amit megjegyeztél, előre bekiabálod. ;)

Nekem ez sokat segített eddig.

2016. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!