Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önálló nyelvtanulásra melyik...

Önálló nyelvtanulásra melyik olasz nyelvkönyv a legjobb?

Figyelt kérdés

Hallottam a Pons: Nyelvtanfolyam kezdőknek és a Progetto italiano-ról, de mivel közel 10 ezerbe kerül mindkettő, nem akarom csak úgy megvenni, ha esetleg mégse tudnám használni. Egyelőre még elég kezdő vagyok, viszont 6 éve tanulok franciául, ami talán segíthet benne.


Valakinek van tapasztalata róluk, kezdőként önállóan lehet belőlük tanulni?


Illetve még egy dolog: a Progetto-ban van magyar szöveg is, vagy olaszul adja az egészet? Csak azért, mert láttam a spanyol Colores című könyvet, amit gimiben használnak, és annak a borítójától a hátlapjáig minden spanyolul volt, még a legelső nyelvtani magyarázat is, amivel ez egy kezdő tanár nélkül nehezen tud boldogulni.


A Pons Igetáblázatát és a Nyelvtan röviden és érthetően könyvét már megrendeltem, ahhoz kellene egy rendes nyelvkönyv is.



2016. jan. 11. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Helló, én 2 hónapja kezdtem egyedül az olaszt, átvettem már a PONS - Nyelvtanfolyam kezdőknek könyvet, most pedig a Progetto 1-ből tanulok.

Én a helyedben mindenképp a PONS-al kezdenék, mert magyar nyelven magyarázza el a nyelvtant, és tényleg nagyon érthetően. A Progetto egynyelvő, ott nyelvtani magyarázatokat nem kapsz, csak kis táblázatokat vannak, amiből kikövetkeztetheted, de első könyvként, hacsak nem tanárral tanulsz nem ajánlom. Így a PONS után viszont szuper, mert a külön munkafüzet jól begyakoroltatja a feladatokat és már van is fogalmad a nyelvtanról, hála a PONS-nak. Szóval: előbb PONS, majd Progetto. Egyébként én kikölcsönöztem a könyvtárból, de akár le is töltheted. Sok sikert! : )

2016. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Ki, miért tanulja az olaszt? Csak érdekel, hogy mi a motivációtok, mert nekem is nagyon tetszik:)
2016. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Pons-nak azóta megrendeltem még egy könyvét, a Nyelvtan 3 lépésbent, úgy hallottam, az is jó.


A nyelvtanfolyamosat azóta meg is találtam neten, de azért jobban szeretek rendes könyvből tanulni. Szóval majd a nyáron beszerzem, akkor úgyis kapok egy köteg utalványt, amit másra úgyse nagyon tudok használni.


#2

Mert imádom a nyelvet, csak eddig a franciára gyakoroltam, mert azt már gimiben elkezdtem és szerettem volna belőle nyelvvizsgát, így az olaszra nem volt időm. Azóta már bánom, hogy második nyelvnek franciára mentem, nem olaszra. Egyébként szeretnék Olaszországban tanulni egyetemen akár csak egy évet ösztöndíjasként, akár rendesen bejutni, meg az országot is imádom, ott még egy kisvárosban is szívesen élnék, tervben is van, hogy egyszer kiköltözzek. Na meg állandóan olasz zenéket hallgatok, még operát is (tudom, ez egy 21 éves lánytól elég furcsa dolog manapság), és szeretném őket rendesen érteni is, nem csak a lényeget. Meg úgy alapból imádok mindent, ami olasz. Nagyjából ezért akarok olaszul tanulni.

2016. jan. 11. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Most akarom elkezdeni az olaszt és megtaláltam a kérdésed. Sikerült kiköltöznöd azóta? :)
2022. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!