Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülne otthon egyedül...

Sikerülne otthon egyedül felkészülni az angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is annyit tisztáznék, hogy már 7 éve tanulom suliba az angolt, de sosem tanultam rá, hanem csak ami órán rámragadt (elég sok:) ). Az angoltanárom szerint az alap és középfok között van a tudásom. Órán szokott mindig külön feladatot hozni nekem (szövegértés, szöveg kiegészítés és feleletválasztós) ezek jól mennek, de igazából a nyelvtannal van egy kis gondom, mert a gerund neither meg az ilyesmiket egyáltalán nem tudom (hiába nézem át neten nem tudom egyszerűen felfogni, hogy mi miért van). Na egy kicsit eltértem a tárgytól:) . Annyit szeretnék kérdezni, hogy otthon egyedül sikerülne felkészülnöm a középfokra? Tudtok ajánlani könyveket, illetve olyan dolgokat, amelyek segítenek tanulni és tartalmazzák a nyelvvizsga tételeit?(fogalmazás, szóbeli stb). Előre köszönöm szépen! A helyesírási hibákért elnézést kérek, telefonról írtam a kérdést!

2016. jan. 11. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

én is otthon készültem..sztem kidobott pénz ilyen esetben a magántanár, hiszen nem 0-ról indulsz és nem is felsőfok kell.

1000 kérdés 1000 válaszból készülgettem a szóbelire.

hanganyagot esl.lab oldalon hallgattam, de máshol is van dögivel.. akár az érettségi hanganyagokat is hallgathatod, bár sztem nyelvvizsgán kicsit nehezebb, mint amilyen az érettségin volt.de a lényeg, hogy rengeteg hanganyag van a neten, feladatokkal együtt.

írásbelire én külön nem készültem. a szóbelire tanult szavak+szókapcsolatok sokat segítettek. egyedül a levélmintát néztem meg a neten, arra írtam pár példát.

ja és origo szóbelin voltam, meg a helyi egyetem által szervezett írásbelin.

biztos vannak ennél nehezbb vizsgafajták is, de nem vagyok saját magam ellensége,hogy olyanra menjek:D

2016. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ja és minden nyelvvizsgának vannak fent séma feladatai, ezeket nézd meg,hogy neked melyik lenne könnyebb:)

pl origo szóbelin magyarul volt feltéve a kérdés a magnó esetén.. van akinek ez könnyebség, van akit összezvar

2016. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sokat segített nekem! Pont tegnap csináltam az Origó nyelvvizsgának a feleletválasztós feladatát, de szerintem vagy félre nyomtam vagy nem tudom, de tisztán emlékeztem, hogy pl a b-re nyomtam és nem fogadta el, de a megoldásoknál ugyanannál a kérdésnél b volt a helyes válasz. Na mindegy.:) Gyakorolgatni fogom, de sajnos suli időbe kicsit nehézkes:)
2016. jan. 11. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!