Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki megírni egy...

Segítene valaki megírni egy rövid fogalmazást? Rengeteg házit kaptam és gyerekek mellett nincs időm.

Figyelt kérdés
Miskolci Egyetemen tanultam munkaügyi igazgatási karon. 3 éves volt a főiskola. A legfontosabb tantárgy polgárjog volt. Nagyon szerettem a főiskolás éveket. Sok tapasztalatot szereztem,magabiztosabb lettem, felkészítést adott a munkám során. SZakmai gyakorlatomat az Önkormányzaton töltöttem. A főiskolán szerzett tudásomat fel tudtam használni a gyakorlatban. És a szakmai gyakorlaton szerzett tapasztalatok könnyítették a tanulmányaimat. Jegyzőlkönyveket készítettünk, iktattunk, táblázatokat statisztikákat készítettünk. A diplomamunkámat polgárjogból készítettem. Sokat kutattam szakirodalomból, internetről, kértem tanácsokat, javaslatokat. 2010 ben tettem le a záróvizsgát. Nagyon szerettük a szakestélyeket. Nagyon jó társaság jött össze az évek alatt, sok barátot szereztem. Együtt jártunk bulizni, kirándulni. Sokat tanultunk együtt. Levelező tagozaton végeztem, mellette dolgoztam. Főiskola befejezése utána, elhelyezkedtem a helyi polgármesteri hivatalba.

2016. jan. 13. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindez nagyon szép, de fogalmam sincs, hogy mit akarsz.
2016. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, kezdem kapisgálni. Azt akarod, hogy valaki helyetted legordítsa németre... Akkor talán ezt írd...
2016. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fogom lefordítani, mert ezt, aki tanult keveset németül meg tudja oldani. Nem kell olyan szavakat használni, amit nem ismersz, vagy ha elkerülhetetlen, a lehető legkevesebbet, és azt ki lehet szótárazni. Egyszerű szerkezetű, max. und, aber, denn, sondern logikai kapcsolatban álló mondatokat használj. Szórendre, vonzatokra ügyelj.

Nem kell mindent elmondani, ami valójában történt veled az életben. Az én tanítványaim is abba a hibába esnek, nem tudják úgy leegyszerűsíteni a mondanivalójukat, hogy azt képesek is legyenek elmondani. Vagy ez egy önéletrajz álláskereséshez????

Szóval az első három mondatot így képzelem:

Ich studierte an der Universität in Miskolc. Mein Studium dauerte 3 Jahre lang. Das wichtigste Fach war das Bürgerrecht.

Ha megírod, szívesen kijavítom.

2016. jan. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!