Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultok idegen...

Ti hogyan tanultok idegen szavakat?

Figyelt kérdés
Komolyan, ezzel a resszel szenvedek a legtöbbet, holott a szókincs-fejlesztés nem egy elhanyagolható része a nyelvtanulásnak. A nyelvtant sokkal jobban szeretem, de amikor le kell ülnöm szótárazni, majd megtanulni az új szavakat, kész kínszenvedés. Nem arról van szó, megteszem én, de hátha ismer valaki jobb módszert. A szókártyák nem jöttek be, az meg, hogy cetlizzem fel a házat, addig volt jó, amíg az engem körülvevő tárgyak nevét kellett megtanulnom, aztán kész. :D Most is azért rinyálok itt, mert holnapra kell még tanulnom jónéhány új szót...
2016. jan. 15. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szorgalommal.
2016. jan. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, fiatalkoromban elég sokat fordítottam engem érdeklő angol nyelvű szerepjáték szabálykönyveket. Mivel, mint említettem ÉRDEKELT a dolog, így már ekkor megmartadtak bennem bizonyos szavak. Főiskolásként más könyveket fordítottam, de továbbra is engem érdeklőket. Most meg már vagy 7-8 éve szinte csak angol nyelvű könyveket olvasok. Továbbra is a saját választásom szerintieket, tehát nem kényszerből. Úgy ötven regény elolvasása után érezhetően kevesebbet kellett szótárazni, a normális nyelvezetű könyveknél pár oldalanként akár csak egy-két szót. Ráadásul volt olyan szó, amit ki is tudtam találni a szövegkörnyezetből, de ennek ellenére meg akartam teljesen bizonyosodni szótár segítségével. Aztán még több regény elolvasása után már még tovább fejlődtem, egy átlagos nyelvezetű regény olvasása közben néha eszembe is jut, hogy? "jé, már milyen rég nem kellett szótáraznom." Ráadásul amikor Kindle-n olvasok, az még a szótárazást is jelentősen megkönnyíti, hiszen csak rá kell "kattintani" a szóra és azonnal kiadja a jelentését. Szóval én így tanulok idegen szavakat. Persze ehhez az is kellett, hogy a legelejeén, sok évvel ezelőtt legyen elég türelmem ahhoz, hogy oldalanként akár 10-15 vagy még több szót kiszótárazzak. Igen, lassan haladtam, egy könyv hónapokba telt, de szerettem csinálni. Manapság meg ugyanannyi idő szinte egy könyv, mintha magyarul olvasnék, nem sokkal hosszabb.
2016. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy a szavakat, amiket megnéztem szótárral, nem tanultam külön magukban. Ha újra felbukkant a szövegben és már nem emlékesztem a jelentésére, akkor egyszerűen újra megnéztem a szótárban. Végül berögzültek és kész.
2016. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*emlékeztem
2016. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. :) a japannal viszont az a baj, hogy ha nem ismerem a kanjit, kiolvasni sem tudom, igy aztan kiszotarazni sem. Meg keves a tudasom. Es mivel nem autodidakta modon, hanem tanfolyamon tanulok, ezert hetrol hetre meg kell tanulnk " csak ugy " 30-40 szot. De igazad van, az angolt sem hanyagolom, abbol en is azert jutottam el olyan szintre, amilyen szinten vagyok, mert dalszovegeket es torteneteket forditottam allandoan.
2016. jan. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!