Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az angolul, hogy...

Hogy van az angolul, hogy levelemhez csatoltam az önéletrajzomat? Nem e-mail-en keresztül mert az attacment nekem a sima papír alapú csatolás kellene.

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Please find enclosed my resume. Ez a sztenderd forma. Szerintem attached-del is nyugodtan lehet, az éppúgy mellékelni, csatolni.
2016. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mikor meg nem volt email, minden csatolas egy levelhez enclosed volt.

Miota email van, azota hasznaljuk a szot attachment. A logikad nem helyes. Ha email attachmentet kernek, akkor ugy csinald, mert ha nem, nem fogjak figyelembe venni a jelentkezesedet.

2016. jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm. Csak az érdekesség kedvéért, Eckersley ( [link] ) az 1954-ben először kidobott Angol és amerikai üzleti levelezés című könyvében adja példának egy cég üzleti levelezésének útmutatóját, miszerint ha a borítékba teszed bele, akkor enclosure, ha hozzáklamnizod, akkor attachment.
2016. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de en uzleti iskolaban, 79-ben, ugy tanultam, hogy gepelesnel, ha volt hozzacsatolas, a level vegen oda kellett gepelni, "enc.1". Enclosed.

"Attachment"-et abban az idoben meg egyaltalan nem hasznaltak Brit angol. Meg mindig allitom, mert tanitottak es az rszrevetelem, hogy angol teruleten az attachment levelezesnel emailra utal, legalabbis akkor lett nepszeru. Csak ugy mint multi-tasking. Tobb dolgot cdinaljnk egyszerre, we're multi-tasking, ez a 80-as evekben lett nepszeru. Megint csak a szamitogepre megy vissza, eredetileg azt jelentette, hogy tobb ablak (windows) volt nyitva.

2016. jan. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom megjegyzésedet, hogy brit angol, jut eszembe, hogy nem véletlenül raktam be Eckersley életrajzát - nála britebb brit angol nyelvtudor kevés van.

De amúgy nekem mindegy. Mivel megjegyeztem az elején, hogy csak az érdekesség kedvéért írom, az sem volt véletlen, mert nehogy valaki elkezdjen ezen most rágódni. :)

54-ben meg még kevesebb számítógép volt. :)

De ha már, az érdekesség kedvéért, az említett levelezési útmutató szerint csak akkor kell odaírni, hogy hány encl van, ha egynél több van. :)

Hol volt ez az üzleti iskola? Lehet, hogy valami miatt utálták a Longmant. :) Eckersley jellemzően a Longman üdvöskéje volt.

No, távoztam ezen kérdésből, vár még egy csomó másik. :)

2016. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!