Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menyi esélyem van 2 év alatt...

Menyi esélyem van 2 év alatt megtanulni anyanyelvi szintre angolul?

Figyelt kérdés
Külföldi egyetem

2016. jan. 14. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

anyanyelvi szinten semmi


folyékony társalgás hétköznapi témákról: elég jó esély

2016. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha még serdülő vagy és a következő két évben kint fogsz élni angol nyelvterületen, és nagyon jó a nyelvérzéked, akkor megoldható. Minden más esetben kizárt.
2016. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor folyékonyan itt MO-on és nyáron lennék kint.Angol egyetemhez elegendő angol tudásom lenne?
2016. jan. 14. 15:35
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Az angol egyetemhez nem kell anyanyelvi szinten beszélni.

Fontos lenne az, hogy tudsz-e egyáltalán valamennyire angolul, tehát milyen szinten vagy most, és milyen módszerrel tervezel fejlődni. Ha a nulláról indulsz, és mellette még mondjuk suliba is jársz napközben, akkor esélyed sincs két év alatt olyan szintre kerülni, hogy problémamentesen menjen a kinti képzés.

2016. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egy alapfokú vizsgám már lenne az menyire segít ehhez hozzá?
2016. jan. 14. 19:27
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem 2 év alatt ez lapáttal felstószolt tudomány lesz maximum, ami aztán akkor, mikor bizonyítani kell, vagy a fejedre borul, vagy nem.

No de minden egyetemista minden félévben minden tárgyból így megy el vizsgázni, és elég sok embernek lesz diplomája. :)


Mondjuk nekem más a véleményem, mint itt feljebb, mert el lehet munkálkodni az "anyanyelvi szint" értelmezésén, énszerintem a mai átlag műveltségi színvonalat figyelembe véve nemhogy anyanyelvi, hanem egyenesen művelt anyanyelvi szint kell az egyetemhez. Íme a CPE nyelvvizsga mellé spékelt duma:

A Cambridge English: Proficiency (CPE) qualification shows the world that you have mastered English to an exceptional level. It proves you can communicate with the fluency and sophistication of a highly competent English speaker.

Preparing for and passing the exam means you have the level of English that’s needed to study or work in a very senior professional or academic environment...

2016. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ma már elkezdted az erős ütemű felkészülést, remélem?
2016. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy két tippet tudnál adni mivel kezdjem?Angolul film nézzés vagy sok könyv meg az ilyen Pl fizika szakszavakat hol lehet jól megtanulni?
2016. jan. 14. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ez nehéz kérdés - vagy nem. Átfogó fizikai mű nekem csak egy 3000 fizikai feladat című könyvem van pdf-ben. 8 M, ha adsz egy email címet, át tud menni.
2016. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kulfoldi tanulonak nem kell tudni anyanyelvi szinten angolul.

Ha gyorsan fel tudod szedni a szaknyelvrt, az mar eleg.

Nem tudom mas orszagokrol, de ahol en elek, ott igenybe lehet venni essay-ok forditasat, angol nyelvu korrepatalast a student services-tol, ami ingyenes szolgalat.

2016. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!