Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsgára...

Német középfokú nyelvvizsgára készülök és a ttételekkel van gondom. Szerintetek hogyan készüljek a szóbelire tételírogatással vagy inkább könyvből tanuljak (888 kérdés és válasz német nyelvből?

Figyelt kérdés
2016. jan. 17. 21:03
 1/5 A kérdező kommentje:
ECL
2016. jan. 17. 21:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Magát a nyelvet tanuld meg, hogy tudj a TÉMAKÖRÖKRŐL beszélni. Azt nem nyelvtudás, hogy tételeket tanulsz.
2016. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia én is ECL-re készülök, a szóbelire nagyon nem tudsz tanulni ha nem beszéled a nyelvet úgy hogy a semmiről is tudj beszélni, de én az érettségire is a Sprich einfach B2 könyvet használtam, ajánlom. Talán ez segít a legtöbbet mert témakörökre van bontva, vannak sablonok és több nyelvizsga fajtát is leír, gyakorló feladatok is vannak benne, szógyüjtemény is.

De német filmek, csatornák, könyvek olvasása addig ami még pluszba segíthet.

2016. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szerettem kidolgozni magamnak a tételeket. Amíg írtam, átnéztem egy csomó könyvet, és rögzült is nagyjából, amit lejegyetem. Szerintem ez egy tök jó módszer, utána öröm kézbevenni a tételeket, amiket te magad írtál. Persze nem szóról szóra tanultam meg őket, csak tudtam, hogy miről írtam benne, megvolt az adott tétel váza a fejemben, néhány jó kifejezést is tanultam, átnéztem pár nyelvtani pontot, amikor nem tudtam valamit megfogalmazni.. Az, hogy kidolgoztam őket, adott egyfajta biztonságérzetet. Úgy mentem el vizsgázni, hogy tudtam, én mindent megtettem. :) Persze nem árt szóban gyakorolni. Minden kérdésre nem lehet felkészülni, de ha magabiztos vagy, nem lehet nagy akadály! :) Kellemes felkészülést!
2016. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül úgy döntöttem hogy minden témakörhöz csak szavakat tanultam és bejött köszönöm a segítséget! Nyelvvizsgám sikerült! :D
2016. márc. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!