Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Már 4-szerre megyek nyelvvizsgára, 2.-on sikerült a szóbeli, írásbeli nem. 9 pont kellett volna, hogy sikeres legyen az írásbeli. Újra janurárban megyek majd. Nagyon el vagyok keseredve, hogy nekem nem sikerül csak, másnak elsőre ment minden.. A TELC az ilyen szemét csak, hogy direkt buktat meg vagy csak nekem nem megy?? Fellebbezni mikor lehet, vagy arról már lekéstem??

Ha esetleg valaki tudna segíteni az írásbeliben, azt nagyon megköszönöm.



2015. dec. 24. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eredményközlés után 15 napod van a fellebbezésre. (Fenn van a honlapon). De 9 pontot kizárt, hogy adjanak. Át kell gondolnod, melyik rész nem ment: olvasás, írás, nyelvhasználat? Arra kell jobban felkészülni, nem árta egy tanár, aki beméri a tudásodat. Általában nem a vizsgaközpont szemét, hanem a felkészültség nem elegendő. De ha az egyik vizsgatípus nem válik be, akkor egy másikra kell menni.
2015. dec. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak mivel már itt sikerült a szóbeli, akkor már csak itt kellene megcsinálni az írásbelit is..

Nyelvtanár volt velem, aki szerint sikerül majd.. Hát nem így lett eddig. A nyelvtan nagyon nem megy, de egyszerűen nem tudom, hogy mit miért.. A szövegértés fogjuk rá megy, de ott is az a baj, hogy túlgondolom és végül a rossz választ írom be..

A fellebbezésnek van valami anyagi vonzata, vagy "ingyenesen igényelhető"??

2015. dec. 24. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nyilván meg lehet próbálni másik típust is!! èn pl cèlzottam az enyèmre kèszültem. tudtam milyen feladatok lesznek jol fel tudtam keszulni. egy masik vizsgan,masik iskolaban lehet elhasaltam volna,ahol olyan feladatok is vannak amikre nem gyakoroltam..passz.

sok sikert!

2015. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok

senkit nem èrdekel, hogy egy nyelviskolánál csinálod -e a kèt rèszt.

2015. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
9 pontot nem adnak fellebbezésre. Fellebezni akkor lehet, ha valamit rosszul javítottak. 9 pontot nem rontanak el. Ha nem tudod a nyelvtant, akkor nem értm, mért TELC-re mész. Olyanra kell menni, ahol nincs nyelvtani feladat, ez az euro és az ecl. Egyáltalán nem kell a kettőnek azonosnak lennie.
2015. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy a nyelvtan, akkor az még nem akkora probléma TELC-en se, hiszen a nyelvtani feladatokból nincs minimumpontszám (ráadásul az egyik nyelvtani feladat még 'tippelős' is, szóval potya pontokat össze lehet szedni). A lényeg, hogy egy másik területen legyél erősebb (reading, writing stb).


Amúgy kitartás és türelem. Ne görcsölj rá és mindig az első megérzésedbe bízz (én is hajlamos voltam túlgondolni és általában azokat rontottam el).

2015. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Egyéni vélemény de szerintem a TELC nem csak az egyik legkönnyebb nyelvvizsga de a legjobb is. Én októberben kezdtem intenzíven(heti 5x 1.5 óra) tanulni angolt,és áprilisban már bevállaltam a nyelvvizsgát (figyelneztettek hogy ne keseregjek ha bukta lesz az első, mert előfordul),és elsőre meglett.. az hogy te 4. alkalommal mész,hát nem tudom,lehet nincs jó nyelvérzéked?
2015. dec. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!