Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szeretnék tanulni,...

Németül szeretnék tanulni, mivel nincs a közelemben megfelelő német tanár (vagy aki el tudna vállalni) ezért online próbálkoznék, skype-os különórákkal. Hol hirdessek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban ez a 3. évem hogy másodnyelvként németül tanulok, most körülbelül egy alapfokú szintet karcolok (de azt magabiztosan :) ). Matekoztam már egy-két emberrel skype-on, tetszik ez a modell, úgy érzem némettel is beválna. Találtam google-be pár ilyen lehetőséget, csak ezek picit drágák, én beérném mondjuk egy kompetens egyetemistával. Hol kéne keresnem,hirdetnem?

2016. jan. 20. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Német anyanyelvű ingyenes segítséget is találhatsz az italki.com-on. Megmondod, te milyen nyelven beszélsz, és keresel olyat, aki azt beszéli, amit te tanulsz. Megbeszéltek egy időpontot skype-on, és felesben tanuljátok, egyszer azt, ami neked kell, egyszer azt, ami neki. Sokan tanulnának magyarul is :) szóval próbálkozz!
2016. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon gyér a német nyelvtudásom, egyelőre még velős nyelvtani részek előtt állok amiket egy szimpla német nem biztos hogy el tudna magyarázni, pláne nem németül.Nekem például a magyar az anyanyelvem (surprise!:D)de pusztán azért mert ösztönösen beszélem még nem valószínű hogy el tudnék magyarázni valakinek komplex nyelvtani összefüggéseket, szabályokat, formulákat. Egyébként köszönöm a válaszodat!:)
2016. jan. 20. 23:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem hasonlóan gondolkodunk a nyelvtanulásról. Szerintem nem kell megtanulnod a német nyelvtankönyvet azért, hogy beszélhess. Szerintem középfokig bőven elég, ha beszélsz, beszélsz, kifejezéseket és szavakat tanulsz meg, és csak magasabb szinteken nyelvtanozol. Hatékonyabb. Szerintem. Neked sem kell magyar nyelvtant tanítanod senkinek. Csak beszélgetned. Lehet, hogy csak annyit mondasz:

A kedvenc színem a kék. Melyik a te kedvenc színed?"


Tehát semmi bonyolult. Ő viszont tanul belőle. Nem lehet folyékonyan beszélni úgy, hogy nyelvtani szövegek futnak a fejedben és igyekszel szórendeknek megfelelni. A folyékony beszéd titka maga a beszéd. A nyelvtan meg a szórend meg majd ragad. Addig meg hibázol. naés?:)

2016. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Más nyelvből van már felsőfokúm, és mellesleg 1 mocskos nyelvtan szabályt nem tudok elmondani a nyelvre vonatkozóan szóval RÉSZBEN egyetértünk. Viszont úgy látom hogy a német nyelvtan nem merül ki annyiban mint az angol. Ahhoz hogy tényleg igényesen tudjak beszélni, ne csak megértetni magamat igenis tudnom kell ragozni. Nem magolni akarok hanem logikusan tanulni, szerintem ez a kulcsa a nyelvtanulásnak.
2016. jan. 21. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!