Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rövid angol szövegértési...

Rövid angol szövegértési feladat, megoldással. Szerinted is így helyes?

Figyelt kérdés
[link]
2016. jan. 21. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igaza a csajnak abban, hogy "we can't assume anything", hisz az, hogy Richard jó király volt, meg az, hogy János ellen fellázadtak, egyértelműen azt jelenti, hogy János nem volt jobb, még ha nincs is így leírva a szövegben, hogy "János rosszabb király volt" vagy "Rihárd jobb király volt Jánosnál". Ez sima szövegértés, és a csaj elszúrta, ha nem érti ki belőle. - Nem tudom, erre vonatkozott-e a kérdésed. Az én válaszaim (ha nem néztem el semmit): N/Y/N/Y
2016. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre is, itt veled értek egyet, meg az 1.re is vonatkozott. Lehet, hogy hülyeség, de nekem abból, hogy külföldön harcolt, és alig volt Angliában, még nem következik, hogy nem élt ott, én erre írnék NG-t.


Köszi a választ!

2016. jan. 21. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel Oroszlászívű Richárd angol király volt, semmiképp nem írnék rá NG-t, akármennyit is harcolt idegen földön, meg fogságban is vala nem kevés ideig... :)
2016. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!