Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikortól késő nyelvet tanulni?

Mikortól késő nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
47 évesen még képes az ember megtanulni egy számára teljesen ismeretlen nyelvet? Ráadásul nem is angolul, hanem dánul. Összejöhet olyan szinten, hogy normális életet élhessen Dániában?
2016. jan. 22. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt előre megmondani szerintem nem lehet,de valamilyen szintre el tud jutni,aki akar. Viszont lehet jobb,ha az angolt tudod,mert akkor könnyebb más nyelvet tanulni -szerintem- ,mert van közös nyelv.
2016. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
(én ezért kezdtem az angolra rágyúrni)
2016. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az angollal nincs gond, jelenleg Angliában élek. Bár nem vagyok perfekt, azért jól boldogulok.
2016. jan. 22. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán meglehet, csak kell hozzá kitartás és szorgalom!
2016. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30 fölött már szürkülnek az agysektek, úgy meg már elég dögös.
2016. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Carragher_x ***** válasza:
A temetésed után mindenképp késő, előtte viszont amennyiben nincs vmi súlyos agyat érintő betegséged, nem létezik olyan, hogy "már késő".
2016. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A dàn egy rettento nehez nyelv. Ha nemet lenne vagy spanyol, olasz ilyesmi akkor talan egy hasznalhato kozepfok osszejonne normalisan de a dàn nyelvtanulasi rutin hijan nagy falat. Az angol meg nem ad eleg rutint szerintem.
2016. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kifejezetten nehezebb, mint mondjuk a német. Ami nehéz benne az a kiejtés, illetve a hallás utáni értés. A 'glottal stop', illetve elharapják a szavak végét, de vigasztaljon, hogy maguk a dánok sem értik meg mindig egymást. Én is Angliából költöztem át és ott éltem közel 2 évig. Az angol sokat segít, szerintem menni fog Neked is. Miután megkaptad a CPR számod jelentkezhetsz ingyenes dán nyelvtanfolyamra. Ami még sokat segített nekem, hogy minden tv programot feliratoznak, nem szinkronizálnak, így a gyakran használt szavak hamar rögzülnek.
2016. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 24. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!